banner556

Akansoy sorunları yerinde gördü

Bakanlık görevine atanmasının ardından ilk ziyaretini cezaevine yapan Akansoy, Metin Bilmem'den bilgi aldı

Akansoy sorunları yerinde gördü
İçişleri ve Çalışma Bakanı Asım Akansoy Merkezi Cezaevi’ni ziyaret ederek, Merkezi Cezaevi Müdürü Metin Bilmem'den bilgi aldı.
Öğle yemeğini de burada alan Akansoy, cezaevinde bulunan ve mahkumların çalıştığı seramik, demir, dülger, terzilik, çamaşır, elektrik ve elektronik, kitap ciltleme ve araç bakım onarım atölyelerini gezdi. Akansoy'a bürokratları ile cezaevi yetkilileri de eşlik etti.
İncelemelerinin ardından basına açıklama yapan Akansoy, bakanlık görevine gelmesinin ardından ilk ziyaretini cezaevine yaptığını belirterek, amacının, sorunları ve eksiklikleri yerinde inceleyip, değerlendirmeler yapmak ve toplumun bir parçası olarak gördüğü cezaevini geleceğe daha huzurlu bir şekilde taşımaya yönelik çalışmaları belirlemek olduğunu kaydetti.
Akansoy, Merkezi Cezaevi’nde gardiyanlar ve mahkumlara huzurlu bir ortam sağlamak, verimli çalışmalarla da mahkumları topluma kazandırmanın önemine işaret ederek, bu çerçevede dün Meclis komitesinden geçen Merkezi Cezaevi Yasa Tasarısı’nın en kısa zamanda Meclis’te yasallaşacağına inanç belirtti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 09:48
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner472