banner564

Akaryakıt gerginliği

HP lideri Özersay’ın eleştirilerine cevap veren Bakan Arıklı, “3 yıl bu ülkeyi siz yönettiniz, Kıb-Tek’e hangi yatırımı yaptın” dedi

Akaryakıt gerginliği
banner598

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, HP Genel Başkanı Kudret Özersay'a "3 yıl bu ülkeyi siz yönettiniz, Kıb-Tek’e hangi yatırımı yaptın veya yaptırdın? Mesela bacalara niye filtre taktıramadın? Şimdi kalkmış ekonomi bu durumda iken bana hesap soruyorsun..." dedi. Arıklı, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay’ı işaret etti.
Arıklı, “Kudret Bey Teknecik ve akaryakıt konusunu gündemde tutmaya devam ediyor. Öyle ki, kendi dönemi dahil geçmiş dönemlerde Teknecik’te bu kara dumanlar hiç görülmemiş gibi, bizleri mahkemeye vermekten bahsediyor” dedi.
Bakan Arıklı, “Oysa tüm siyaset ve basın yayın esnafı gayet iyi biliyor ki bu kara dumanlar bugünün işi değil ve gelen akaryakıtla alakası yok. O bacalara filtre taktıramadığımız sürece bu dumanlar hayatımızın bir parçası olmaya devam edecek. Filtre taktırmanın bedeli ise ortalama 50 milyon dolar. Bu filtreleri yıllık bakımı ise yıllık 5 milyon dolar...” ifadelerini kullandı.
Erhan Arıklı, açıklamasının devamında ise şunları söyledi:
Şimdi dönelim Kudret Özersay'a...
2014 yılında henüz toparlanmaya çalışırken bu arkadaş; "Verilen onca söze rağmen bizi her gün öldüren santral bacalarına filtre takmaktan aciz olanlar yüzümüze bu kadar rahat bakmamalı..." demiş ve gelecek için umut pompalamıştı.
Şimdi Kudret Bey’e ve Kıb-Tek’te 3 yıl içinde tam 105 dosya takip eden elektrik mühendisi arkadaşına sormak gerekmez mi; “Kardeşim 3 yıl bu ülkeyi siz yönettiniz. Sizin döneminizde ekonomi gayet iyi idi. O dönemde Kıb-Tek’e hangi yatırımı yaptın veya yaptırdın? Mesela bacalara niye filtre taktıramadın? Şimdi kalkmış ekonomi bu durumda iken bana hesap soruyorsun...

Özersay ne demişti?
Özersay, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na tedarik edilen akaryakıtla ilgili tahlil sonuçlarının tamamının açıklanmasını istemişti. 
Kudret Özersay, yaptığı açıklamada, “Mademki gerçeği gizlemeye çalışıyor ve bildiğiniz halde kötü yakıt kullanarak halk sağlığını tehlikeye atıyorsunuz ve uyarmamıza rağmen bu konuda bir adım atmıyorsunuz o halde konuyu mahkemeye taşıma yoluna gideceğiz” demişti.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474