banner564
banner556

Alanlı’nın, Azerbaycan temasları devam ediyor

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, Azerbaycan’daki temasları çerçevesinde Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi rektörü ve rektör yardımcıları ile bir araya geldi.

Alanlı’nın, Azerbaycan  temasları devam ediyor
Cumhuriyet Meclis Başkan Yardımcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Alanlı görüşmede yaptığı açıklamada iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerine değinerek, eski Azerbaycan Devlet Başkanı merhum Haydar Aliyev ile Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kardeş gibi ve çok iyi dost olduklarını belirtti. 
“Aynı soydan gelen bir milletin evlatları olarak, rahmetli Haydar Aliyev’in Türkiye ve Azerbaycan için söylediği meşhur ‘iki bayrak bir milletiz’ sözünden yola çıkarak, ben de ‘üç bayrak bir milletiz’ diyorum” ifadelerini kullanan Alanlı, iki dost ve kardeş ülke olarak ilişkileri siyasi, sosyal ve eğitim alanında geliştirmeye daha çok gayret göstermek gerektiğinin altını çizdi.
Alanlı, Kıbrıs Türk halkının Azerbaycan’ın meselelerine de kendi meselesi gibi baktığını belirterek, “Karabağ meseleniz bizim de meselemizdir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473