Bakan ‘Amca’ duy sesimizi

Bekirpaşa Lisesi’nde okuyan bazı öğrenciler ve velileri, yol paralarının karşılanmaması nedeniyle yaşadıkları sorunu tekrar seslendirdi

Bakan ‘Amca’ duy sesimizi
Hüseyin ÇİÇEK
Kendi çocukları için yazmış oldukları dilekçeler kabul edilmezken bir milletvekilinin kızı için yazdığı dilekçenin kabul edilmesine tepki gösteren Bekirpaşa Lisesi Kolej bölümü öğrencilerinin velileri, çocukları ile beraber dün sabah Gazimağusa anıt çemberinde eylem yaptı.
Veliler adına basına açıklama yapan Eral Biler, geçtiğimiz Salı günü Gazimağusa’da oturan Bekirpaşa Lisesi Kolej bölümü öğrencilerinin  yol paralarının karşılanmaması nedeni ile yine anıt çemberinde olduklarını anımsattı.  Çocuklarının 4 gündür okula gidemediğini vurgulayan Biler, “çocuklarımızın psikolojileri bozuldu” dedi. “Biz çocuklarımıza eğitimi, doğruluğu, dürüstlüğü mü öğreteceğiz yoksa bize neden okula gidemiyoruz sorusunu sorduklarında onlara torpilimiz yok mu diyeceğiz” şeklinde konuşan Biler, şunları kaydetti,“Eğitime siyasiler karışacak ise böyle eğitim olmaz olsun. Şu anda sadece masum eylemler aşamasındayız. Bakanlıktan olumlu cevap alamazsak eylemlerimizin dozuda artacak.” 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER