banner564
banner556

Başarı dilediler

banner587

Akıncı, Alanlı ve Özgürgün göreve yeni atanan komutanları kabul etti

banner589
Başarı dilediler
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyet Meclisi Başkan Vekili Hüseyin Avkıran Alanlı, Başbakan Hüseyin Özgürgün dün, göreve yeni atanan Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (KTBK) Komutanı Korgeneral Ömer Paç, Güvenlik Kuvvetleri (GKK) Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, 39. Tümen Komutanı Tuğgeneral Erdal Şener ve 28. Tümen Komutanı Tuğgeneral Faruk Yıldırım'ı kabul etti. 
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı üstlendikleri yeni görevlerinde komutanlara başarılar diledi. Cumhurbaşkanı Akıncı kabulde ayrıca Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı görevini devredecek olan Tümgeneral Erhan Uzun’a hizmetlerinden ötürü anı plaketi verdi.

Alanlı: KKTC’de görev yapmak şereftir
Cumhuriyet Meclisi Başkan Vekili Hüseyin Avkıran Alanlı, göreve yeni atanan kamutanları kabulünde, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclisi’nde sizleri ağırlamaktan mutluluk ve onur duyduk” dedi.
Kıbrıs Türk halkının bugünlere kolay gelmediğini ifade eden Alanlı, Kıbrıs Türk halkının bu günlere gelirken acı, gözyaşı ve çok kötü günler geçirdiğini söyledi. Alanlı, “Bu sebeptendir ki Kıbrıs Türk halkı, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yürekten bağlıdır” dedi. Alanlı, 15 Temmuz akşamı Türkiye’de yaşanan darbe girişimini eleştirerek, “Anavatan Türkiye’nin gelişmişliği ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmışlığından rahatsızlık duyan bazı kendini bilmezler yanlarına asker elbisesi giymiş, teröristlerini de alarak cumhuriyetimize ve demokrasimize karşı bir kalkışma hareketine girmişlerdir” ifadelerini kullandı. Hüseyin Avkıran Alanlı, bu hareketin engellenmesinde sokağa çıkan Türk milletinin payı büyük olmakla birlikte zamanında müdahale ve operasyonlarıyla gerçek askerlerin de payının çok büyük olduğunu ifade etti.
Bunun gerek Türkiye, gerekse KKTC’deki siyasilerce halka iyi anlatılması gerektiğini belirterek, “KKTC’de görev yapmak bir şereftir. Bizler de güvenliğimizi sizlere emanet ettiğimiz için mutluyuz gururluyuz, yeni göreviniz hayırlı olsun” diye konuştu.


Özgürgün, yeni komutanları kabul etti
Başbakan Hüseyin Özgürgün göreve yeni atanan Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (KTBK) Komutanı Korgeneral Ömer Paç, Güvenlik Kuvvetleri (GKK) Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, 39. Tümen Komutanı Tuğgeneral Erdal Şener ve 28. Tümen Komutanı Tuğgeneral Faruk Yıldırım'ı kabul etti. Kabulde, İzmir’deki NATO Kara Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevine getirilen Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun da hazır bulundu. Görüşmede basına görüntü olanağı sağlanırken, açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2016, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473