banner564
banner556

‘Beni cezaevine gönderin’

Denize gidenlerin araçlarını açarak, cep telefonu, para ve elbiseleri çalmakla suçlanan Ahmet Atlar, tutuklandıktan sonra “istediğim buydu”dedi

‘Beni cezaevine gönderin’
Melin DOBRAN
Ailesi ile arası iyi olmayan, sokaklarda yatıp kalkan Ahmet Atlar isimli genç, cezaevine girebilmek veya ülkeden ihraç edilmek için hırsızlık yaptığını söyledi.
Girne-Alsancak bölgesinde bazı otellerin araç park yerinde ve plajlarında meydana gelen hırsızlık olayları faili olarak yakalan ve suçunu kabul eden Atlar, dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Duruşmada zanlının 12 Ağustos tarihinde Faramaiz Saedi’ye ait araç içerisinde bulunan sırt çantası ve çantanın içerisinde muhafaza edilen bir cep telefonu ile kıyafetlerini, ayrıca para cüzdanı, 40 TL nakit para, sürüş ehliyeti, öğrenci kimlik kartı ve bankamatik kartını çaldığı belirtildi. 

Sürmeli’nin aracı da o soymuş
Zanlının 21 Ağustos tarihinde araç içerisinden Ali Ekin'e ait 2bin 773 TL nakit parayı, 26 Ağustos tarihinde ise Alsancak’ta faaliyet gösteren bir otele ait plajda, Aydın Şahin ile Bülent Topcuparlak'a ait cep telefonlarını çaldığını kaydeden polis, zanlının Hüseyin Sürmeli’ye ait araç içerisinden ise cep telefonunu çaldığını belirtti. Zanlının kamera kayıtları sayesinde önceki gün tespit edilerek gözaltına alındığını kaydeden polis, çalınan bazı eşyaların zanlının tasarrufunda bulunduğunu açıkladı. 

Atlar: Tutuklanmak istiyordum…
Polis, soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler ve kayıp emareler olduğunu kaydederek zanlının soruşturma amaçlı 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.
Talebi değerlendiren mahkeme zanlının üç gün süre ile tutuklu kalmasına karar verirken söz hakkı alan zanlı ailesi ile arasının iyi olmadığını, sokaklarda kaldığını söyledi. Zanlı, “Tutuklanmak istiyordum ya cezaevine gönderilmek ya da sınır dışı edilmek istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473