banner564

Benzeri yok

BRT’de 25 yıldır terfisiz ve kadrosuz çalıştırılan personele plaket verilerek, anlamlı bir eylem gerçekleştirildi

Benzeri yok
banner598

 Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (BAY-SEN), kurumda 25 hizmet yılını kadrosuz ve terfisiz dolduran üyelerine plaket verdi. 

Bay-Sen, eylem niteliğinde düzenlediği etkinlikte, kurum çalışanlarının 25 yıl süreyle terfisiz ve kadrosuz çalıştırılmasını protesto etti, "25 yıllık emeğiniz onurumuzdur mücadelemizdir!" yazılı pankart açtı. 
Bay-Sen Başkanı Salih Sakallı, etkinlikte yaptığı konuşmada, sendika olarak geçmiş 25 yılı kabul etmediklerini ifade ederek, kurumda yaşanan bu durumun en suçlusunun "Mecliste oturanlar" olduğunu savundu. 
Sakallı, ülkede 25 yıl terfisiz kadrosuz çalıştırılan ve tek mağdur olan çalışanların BRT çalışanları olduğunu ifade ederek, "Bu düzene son verilmelidir, Kadrosuz terfisiz çalıştırılmak zorunda bırakılıyoruz. BRT çalışanlar sayesinde bugün var, siyasilerin sayesinde değil. Kurumumuz için birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi. 
BRT'de halen, 25 yılını dolduran ancak terfi alamayan 32 kadrolu ve 25 yıldır kadro almayı bekleyen 1 sözleşmeli ve 44 akitli kaşiyeli toplam 77 kişi çalışıyor. 
Bay-Sen, etkinlikte 67 sendika üyesine plaket verdi.  

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473