banner556

Böyle turizm olmaz

Kuzey Kıbrıs’a gelen ziyaretçiler, tarihi yerlerin hafta sonları kapalı olmasına tepki gösteriyor

 Böyle turizm olmaz
Melin DOBRAN 
Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret eden turistler, tarihi yerlerin hafta sonları kapalı olmasına ve tepki gösteriyor ve turizmin bu şekilde gelişemeyeceğini belirtiyor.
Özellikle kısa süreli ziyaretlerde, tarihi yerleri ziyaret edemeyen turistler, ilgililerin bu konuda önlem almasını istiyor.
Mesai günlerinde açık tutulan taihi yerlerin temiz tutulması gerektiğini de belirten turistler, hemen her yerde bakıma ihtiyaç duyulan eser bulunduğuna dikkat çekiyor.

Turistler ne dedi ???

Fatma Özkürkçkü
“Ben Kıbrıs’a İstanbul’dan geldim. Üç günlük bir gezi turuna katıldım. Burasını çok merak etmiştim ama biraz hayal kırıklığına uğradım. Rehberimiz bizi Bellapais Manastırı, Mavi Köşk, St. Hilarion ve Karaoğlanoğlu Şehitliği’ne götürdü. Birkaç tarihi yer ise kapalı olduğu için ziyaret edemedik. Böyle bir durumla karşılaşacağımızı hiç tahmin etmemiştik. Hepimiz çok şaşırdık. Mademki kapalıydı niye bize bilet aldırdılar? Bileti bize satarlarken kapalı olduğunu bile söylemediler.”

Yasemin Balıkçılar
“İlk kez Kuzey Kıbrıs’a geldik. Burası hayallerimizin altında kaldı. Tarihi yerler çok güzel. Çok büyük bir beklenti içerisine girmiştik fakat gezilecek alanların kapalı olmasına çok öfkeliyiz. Girne Kalesi’ne girmek için bilet aldık ama sadece tırmanma alanlarına gittik. Durumun böyle olmasına çok tepkiliyiz. Barış ve Özgürlük Müzesi’ne gittik. Orasının da kapalı olduğunu öğrendik. Biz turistler boşu boşuna mı Kıbrıs’a geldik. Buranın güzelliklerini ve özelliklerini görmeden geri döneceğiz. Bunun sorumlusu her kim ise onu ayıplıyoruz.”

Emine Altıntaş
“Birçok tarihi yapıya gittik fakat göremeden geri döndük. Hafta sonu çoğunlukla kapalı oluyor. Bunun bir çaresi olmalı. Resmen hayal kırıklığına uğradık. Yazık.. Gerçekten çok yazık. Hem Türkiye’den hem de başka ülkelerden gelen turistlere ayıp ettiler. Sanırım gelenler bir daha gelmek istemeyecek.”

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2016, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner465