banner564
banner556

Bu kadar  basit mi?

27 yaşındaki İlter Taşpınar’ın ölümüne yol açan 50 yaşındaki Fatma Yakupoğulları “Yan koltuktan cep telefonunu almaya çalışırken karşı şeride geçip kaza yaptım” diyor

Bu kadar  basit mi?

 Suna ERDEN

Kuzey Kıbrıs’ta ölümlü trafik kazalarının artmasında sürücülerin dikkatsizliği ve cep telefonu kullanımı ön plana çıkıyor. Önceki gün Ercan-İskele yolunda meydana gelen ve 27 yaşındaki İlter Taşpınar Çavuşgil’in ölümüyle sonuçlanan kazanın da cep telefonundan kaynaklandığı ortaya çıktı. Dün mahkemeye çıkarılan Fatma Yakupoğulları adlı sürücü, polise verdiği ifadesinde kazanın oluş şeklini anlatırken “Yan koltuktan cep telefonunu alırken karşı şeride geçerek kaza yaptım”dedi.
Soruşturmayı yapan Müfettiş Muavini Mehmet Özatılgan, 10 Mart 2019 tarihinde saat 16.15 raddelerinde Lefkoşa-İskele Anayolu 4-5 kilometreleri boyunca GS 918 plakalı aracı doğu istikametine doğru kullanan Fatma Yakupoğluları’nın seyrettiği yolun üzerinde bulunan Yeniceköy yol kavşağına yaklaştığında dikkatsizliği sonucu yolun sağına geçerek o esnada karşı istikametten gelmekte olan İlter Taşpınar’ın yönetimindeki PR 959 plakalı aracın önünü tıkaması sonucu çarpıştıklarını anlattı. Özatılgan, çarpışma sonucunda her iki aracın da yolun sağından çıktığını belirtti. 

Yaralılar hastaneye kaldırıldı
Özatılgan, kaza sonucu her iki araç sürücüsü ve PR 959 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Umut Çavuşgil’in  112 Acil Servir ambulansı ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını anlattı. 
Polis Müfettiş Muavini Özatılgan, İlter Taşpınar’ın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını belirterek, Umut Çavuşgil’in ayni gün taburcu olduğunu söyledi. 

İfadesinde her şeyi anlattı
Zanlı Fatma Yakupoğluları’nın saat 00.30’da taburcu olduğunu söyleyen Özatılgan, zanlının hastanede polise, “Ön yolcu koltuğundaki cep telefonumu almaya çalışırken sağ şeride geçip, kaza yaptım” beyanında bulunduğunu mahkemeye aktardı. 
Zanlının ifade vermediğini ve bu beyanının teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini belirten Özatılgan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti. 
Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi. 

banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473