Çapkınlar  aynı koğuşta

Banka içerisinde Ferhat Yılmaz’ın elindeki para dolup zarfı kapıp kaçtıktan 6 saat sonra gece kulübünde yakalanan soyguncuların son durağı cezaevi oldu

Çapkınlar  aynı koğuşta

 Suna ERDEN

Lefkoşa’da İş Bankası’nın Terminal’deki şubesinde sıra bekleyen 66 yaşındaki Ferhat Yılmaz’ın elindeki para dolu zarfı çalıp kaçtıktan 6 saat  sonra Güzelyurt’ta bir gece kulübünde yakalanan Batuhan Tekatlı ve Ramazan Can Çalışkan dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. 
Zanlılar hakkındaki soruşturma kısmet tamamlanırken, ifadelerinde soygundan sonra taksi ile kaçtıklarını ve Güzelyurt’a gittiklerini itiraf ettikleri belirtildi. 
Duruşmada olayı aktaran polis, 30 Ocak 2019 tarihinde saat  14.42 sıralarında Gazeteci Kemal Aşık Caddesi Küçük Kaymaklı’da Terminal karşısında bulunan İş Bankası Şubesine müşteri olarak giden ve KKTC’de turist olarak bulunan zanlı Batuhan Tekatlı ile Ramazan Can Çalışkan’ın banka içerisinde işlem sırasında bekleyen Ferhat Yılmaz’ın elindeki içerisinde 31.000 TL para bulunan zarfı alarak olay yerinden kaçtıklarını söyledi. Polis, iki zanlının da Güzelyurt-Gaziveren yolu üzerindeki Irros Gece klubünde tespit edildiğini belirtti. 
Polis,  zanlı Batuhan Tekatlı’nın  tasarrufunda 24 bin 482 TL, zanlı  Ramazan Can Çalışkan'nın tasarrufunda ise 85 TL tespit edilerek toplamda 24 bin 567 TL paranın emare olarak alındığını kaydetti. 

İkisi de cezaevine gitti
Polis, aynı gün tutuklanan zanlıların sabah saatlerinde işlemiş oldukları suçla ilgili olarak gönüllü ifade verdiklerini söyledi. Polis, zanlıların olay günü bölgeden bir taksi ile ayrıldıklarını beyan ettiklerini ifade etti. Polis, zanlıların soruşturmanın etki edebilecekleri kısmının tamamlandığını belirtti. Zanlı Batuhan Tekaltı’nın yasal statüsü olmadığını, zanlı Ramazan Can Çalışkan’ın turist statüsünde olduğunu söyleyen polis, tutuklu yargılanmalarını talep etti.
Mahkeme, zanlıların 21 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER