banner493

Cep’ler kayıp

Sahte sözleşme ile M.G. isimli kadının adına 2 adet iphone almakla suçlanan Ferhat Kaya ile Alpaslan Yörü hakkındaki soruşturma sürüyor

Cep’ler kayıp
banner432

Suna ERDEN
Girne’de yaşayan M.G.(25-K) isimli şahıs adına sahte sözleşme iki adet iphone 6 Plus marka cep telefonu aldıkları iddia edilen Ferhat Kaya ile Alpaslan Yörü hakkındaki soruşturma devam ediyor. 
Zanlılar ek süre talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Girne Adli Şube’de görevli polis, M.G. isimli şahsın yaptığı şikâyette 2016 yılı içerisinde kendisinin bilgisi dışında adına yapılan sözleşme ile iki cep telefonu alındığını, adına 22 bin TL borç çıkarıldığını ve bu borç dolayısı ile dava açıldığını söylediğini belirtti.
Şikâyet üzerine soruşturma başlatıldığını söyleyen polis, yapılan araştırmalar sonucu zanlı Yörü’nün M.G.’ye ait kimlik fotokopisi ile evrakları söz konusu GSM şirketine verip sözleşme imzalandığını, M.G.’ye verilmek üzere iki adet cep telefonu aldığının belirlendiğini açıkladı.
Zanlının mahkeme emriyle tutuklandığını kaydeden polis, ifadesinde o dönemde birçok arkadaşına aracı olup cihaz aldığını,  cihazları ilgili kişilere teslim ettiğini, kimse adına imza atmadığını, M.G.’nin kimlik fotokopisini Ferhat Kaya’nın kendisine verip cihaz alması için yardım istediğini söylediğini iddia etti.

İkisini de tanımıyor
Polis memuru, zanlı Yörü’nün gönderilen kimlik fotokopisi ile sözleşme yapılmasına yardımcı olduğunu, sözleşmeyi M.G.’ye imzalatması için zanlı Kaya’ya verdiğini iddia ettiğini aktardı.
Zanlı Yörü’nün ifadesinin devamında Kaya’nın imzalı bir şekilde sözleşmeyi kendisine geri getirdiğini, bunun üzerine iki telefonu Kaya’ya teslim ettiğini anlattığını kaydeden polis, bu iddiaları M.G.’ye sorulduğunu söyledi.
Polis memuru, M.G.’nin ne Farhat Kaya ne de Alpaslan Yörü isimli şahısları tanımadığını söylediğini belirtti.
Zanlı Kaya ile Yörü’nün tutuklandığını, haklarında soruşturma başlatıldığını kaydeden polis, M.G. adın alına iki adet iphone 6 Plus marka cep telefonunun akıbetinin ise belli olmadığını söyledi.
Soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların ifadesinin araştırılacağını belirten polis, 3 gün ek süre istedi.
Mahkeme talebi kabul etti. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460