Dava dosyalandı

Vicdani Retçi Halil Karapaşaoğlu, Askeri Mahkeme tarafından verilen karar için istinafa başvurdu

Dava dosyalandı
banner432

 Vicdani Retçi Halil Karapaşaoğlu’nun avukatı Öncel Polili önceki gün istinaf dosyaladı.

İstinaf başvurusunda, “Bakanlar Kurulu yasa değişiklik kararı ile suçun teknik olduğu göz önüne alınmadığı, karar verilirken AİHS 5 ve 9’un ihlal edilmiş olabileceği göz önüne alınmadığı, savunmadaki bu iddiaya kararda cevap verilmediği için adil yargılanma ilkesinin çiğnendiği” görüşlerine yer verildi.
Kıbrıs’ta Vicdani Ret İnisiyatifi yaptığı açıklamada, tüm gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğini belirterek, şunları kaydetti:
“Yasa değişiklik tartışmaları için de hazırlıklarımız sürüyor, bu yönde geniş katılımlı bir tartışma için de çalışmalarımız devam etmektedir. Vicdani Retçi Halil Karapaşaoğlu ile ilgili dayanışma etkinliklerimiz devam edecek, tüm süreçleri gözlemlemeye devam edeceğiz ama gelecek haftaya şu an için planlanmış bir etkinlik ve eylem planımız bulunmuyor, gelişmelerin seyrine göre eylem planlarımızı gözden geçirip kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.
Vicdani Retçi Halil Karapaşaoğlu’nun cezaevine girme olasılığının hala daha mevcut olduğu koşullarda tüm kamuoyunu duyarlı olmaya, gelişmeleri yakından takip etmeye davet ederiz.” 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER