banner556

Değirmencioğlu: “Gerekli tedbir alınacak”

Kaymakam Alkan Değirmencioğlu, Lefkoşa ve Mesarya bölgelerinde tehlike saçan kuyular için çalışma başlatılacağını söyledi

Değirmencioğlu: “Gerekli tedbir alınacak”
Melin DOBRAN
Lefkoşa Kaymakamı Alkan Değirmencioğlu, Diyalog’un geçtiğimiz haftalarda gündeme getirdiği, Mesarya bölgesinde ağzı açık ve tehlike saçan kuyularla ilgili olarak çalışma başlatılacağını söyledi.  Lefkoşa Kaymakamlığı’na bağlı olan muhtarlıklara ve belediyelere yazı göndereceğini ifade eden Değirmencioğlu, bunun yanı sıra Jeoloji ve Maden Dairesi’ne de kontrol etmeleri açısından uyarı yazısı yazacağını söyledi. Değirmencioğlu, hem insanlar hem de hayvanlar için ağzı açık kuyuların kapatılması adına gerekli tedbirlerin alınacağını dile getirdi.

“Yetkimizi kullanacağız”
Değirmencioğlu konu hakkında şunları aktardı, “Muhtarlıklardan köy ve ovalar hakkında bilgi isteyeceğiz. Onlarda kayıtlar bulunuyor.  Tabi kayıtsız olanlar da var. Muhtarlara ivedi olarak yazı yazacağız. Bu tür kuyular genellikle mesarya bölgelerindedir. Ayrıca tüm Lefkoşa içine de bakacağız. Lefkoşa Kaymakamlığı’na bağlı tüm belediye ve muhtarlara, tedbir alınması için yazı yazacağız. Bize bağlı 5 belediye var. Lefkoşa, Değirmenlik, Akıncılar, Gönyeli ve Alayköy. Ayrıca Lefkoşa ilçe sınırları içerisinde bize bağlı olan 52 tane de muhtar var. Jeoloji ve Maden Dairesi’ne kontrol etmeleri açısından uyarı yazısı yazacağız. Gerekli tedbirleri belediyelerle işbirliği içerisinde yetki kullanarak alacağız. Gerekirse Su İşleri Dairesi’ne de yazı göndereceğiz. Hem insanlar hem de hayvanlar için tehlike saçan bu kuyuların kapatılması gerekmektedir. Duyarlı vatandaşlar kapatıyor. Kuyu sahibi ‘kapatmam’ derse, o zaman yetkimizi kullanarak kapattırırız.”

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 11:12
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner472