banner564
banner556

Geleceğe miras

Meclis Başkanı Siber, “Metehan’da 340 dönümden fazla alan doğal park olacak” dedi

Geleceğe miras
Cumhuriyet Meclisi Çevre Komitesi dün Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber başkanlığında toplandı.
Meclis’ten yapılan açıklamaya göre, Meclis Mavi Salon’da gerçekleşen toplantıya Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, CTP Milletvekili Hüseyin Erçal ve Meclis İdari ve Parlamenter Hizmetler Müdürü Serkan İlseven de katıldı.
Toplantı sonrası alınan kararları açıklayan Başkan Siber, sağlıklı şehirlerin;  parkları, yeşil alanları, yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve spor alanları olan şehirler olduğunu ifade ederek, eğer şehir sağlıklı değilse o şehrin sakinlerinin de tam anlamıyla ruhen ve bedenen sağlıklı olduğundan söz edilemeyeceğini kaydetti.
Bu  yüzden gelişmiş ülkelerdeki şehirlere bakıldığı zaman geniş park alanları ve yeşil alanlar görüldüğünü vurgulayan Siber,  günümüzde en büyük tehlikenin artan nüfusun yarattığı baskıyla yeşil alanların azalması olduğunu belirtti.
Siber şöyle devam etti:
“Metehan’da Osman Örek Caddesi’nin güneyinde 340 dönümden fazla askeri bölge sınırları içindeki arazi, meclisimize Doğal Park Alanı Projesi’ni gerçekleştirmek üzere verildi. Bunun müjdesini vermek istiyorum. Lefkoşa’nın merkezindeki bu arazi, ülkemizde park yapılması için en büyük arazidir. Projemiz Lefkoşa'ya bir soluk borusu olacaktır, halkımıza bir nefes aldıracaktır. Ve bize, hepimize tüm halkımıza, çok olumlu yansıyacaktır. Bundan sonraki heyecanımız, bu projeyi en iyi bir şekilde hayata geçirmek ve çocuklarımıza gençlerimize, yaşlılarımıza, insanımıza bugünümüze ve geleceğimize güzel bir miras bırakmaktır.”
Başkan Siber, toplumun morali ve aidiyeti için bunlara ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, güzel projeler düşlenir ve hayata geçirilirse ve yönetimde olan kişiler bu hayalleri gerçekleştirmek için uğraşırsa, halkın mutluluğunun da artacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473