‘Gelecek kuşaklara miras’

banner453

Vadili İlkokulu Bahar Şenliği’ne katılan Cumhurbaşkanı Akıncı, çevrenin önemine dikkat çekti

‘Gelecek kuşaklara miras’
banner432

    Cumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Çevre Temizliği ve Çevre Koruma Projesi kapsamında düzenlenen Vadili İlkokulu Bahar Şenliği dün gerçekleştirildi. 

Şenliğe Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı ile birlikte katıldı. Akıncı’yı köye girişinde Belediye Başkanı Mehmet Adahan, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar sevgi gösterileriyle karşıladı.
   Etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanı Akıncı, çevrenin gelecek kuşaklara aktarılacak bir miras olduğunu söyledi.
   Akıncı, “Bu etkinliğin arkası gelecek ve diğer okullara da sirayet edecektir. Bu mücadeleyi el ele, birlikte yürüteceğiz” dedi.
    Doğa yürüyüşü olarak tasarlanan yürüyüşün güzergâhı, olumsuz hava koşulları nedeniyle değiştirilerek Vadili köyüyle sınırlı kalındı.
Cumhurbaşkanı Akıncı, Vadili İlkokulu Bahar Şenliği’nde yaptığı konuşmada, doğanın bahşettiği güzellikler, tarih ve kültürel miras, Akdeniz mutfağı,  misafirperver insanlar bakımından çok güzel ve zengin bir ülkede yaşadıklarını kaydetti fakat çevre konusunda yapılması gerekenler olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Akıncı, “Bu ülkede daha iyi ve daha güzele gideceğimiz hamur ve malzeme var. En güzeli üretmek kendi elimizde” dedi.
Sağlıklı yaşam, turizmin gelişmesi, gelecek nesillere duyulan sorumluluk nedeniyle çevrenin korunması gerektiğini söyleyen Akıncı, çevre bilincinin yaşamın bir parçası olması gerektiğini kaydetti.

Çevrenin önemine dikkat çekti
Çevreyi koruyup, korunmasını sağlamanın bir yaşam biçimi haline gelmesi gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Vadili İlkokulu Bahar Şenliği’nin bu yönde atılan önemli bir adım olduğunu ifade etti.
Cumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Çevre Temizliği ve Çevre Koruma Projesi’nin 3 yıldan beridir,  çevre bilincinin yaygınlaşması için faaliyetlerini yürüttüğünü anlatan Cumhurbaşkanı Akıncı, çevrenin gelecek kuşaklara aktarılacak bir miras olduğunu söyledi.
Akıncı, “Bu etkinliğin arkası gelecek ve diğer okullara da sirayet edecektir. Bu mücadeleyi el ele, birlikte yürüteceğiz” şeklinde konuştu. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER