banner493

Gülle: Hemşireler için ecele edildi”

Öte yandan, Sağlık Bakanı Gülle, Kamu Çalışanları Sendikası (Kamu-Sen)’in asaleti henüz onaylanmayan hemşirelerle ilgili bakanlığa yönelik eleştirisinin zamansız bir içerik taşıdığını, kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir adım olduğunu belirti.

Gülle: Hemşireler için ecele edildi”
banner432
Gülle, aday kadrolarda bulunan hemşirelerin asaletlerinin onaylanmasıyla ilgili olarak performans değerlendirmelerinin 5 Ağustos’ta Kamu Hizmeti Komisyonuna gönderildiğini açıkladı.
Bakan Gülle’nin, önceki gün, Kamu-Sen’in Bakanlığa gönderdiği aynı zamanda basınla da paylaştığı mektuba karşı gönderdiği cevabi mektup basınla paylaşıldı.
Gülle, gönderdiği mektupta, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi III. Derece Yüksek Hemşire ve IV. Derece Hemşire kadroları için aday kadroda bulunup farklı hastane ve farklı servislerde çalışmakta olan hemşirelerin asaletlerinin onaylanması ile ilgili olarak performans değerlendirme formlarının 5 Ağustos 2014 tarihli yazı ile Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı’na iletildiğini ifade etti.

Bakanlığın tüm icraatlarını yasal mevzuata uygun olarak yerine getirmekte olunduğunu ve her zaman adalet, hakkaniyet ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde hareket etmekte olduğunu belirten Gülle, “İlgi yazı talihsiz ve zamansız bir içerik taşımaktan öte, yapılan bu girişimi kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir adım olarak değerlendirmekteyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2014, 09:32
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460