banner493

İlk böbrek naklini önümüzdeki hafta gerçekleştiriliyor

YDÜ Hastanesi, ilk böbrek naklini önümüzdeki hafta gerçekleştiriyor

İlk böbrek naklini önümüzdeki hafta gerçekleştiriliyor
banner432
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi, ülkemizdeki ilk böbrek naklini önümüzdeki hafta Çarşamba günü gerçekleştiriyor.
YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Hastanesine böbrek yetmezliği teşhisi ile başvuran iki yabancı hastanın birinci derece yakın akraba olan donörleri ile birlikte yatış işlemleri yapılarak, iki hastanın nakil öncesi gerekli olan doku uyumu testleri yapılmaya başlandı. Yapılan test sonuçlarına ve donör uyumluluğu sonucuna göre, iki böbrek nakil operasyonu önümüzdeki hafta Çarşamba günü gerçekleştirilecek.
Gerçekleştirilecek olan böbrek nakil operasyonları ülkemizdeki mevcut organ nakil yasası  (55/1991) çerçevesinde gerçekleştirilecek olup,  KKTC Sağlık Bakanlığı tarafından 2012 tarih,  3/2012 sayılı “Organ Nakli Yapılabilir” belgesine sahip olan Yakın Doğu Hastanesi Organ ve Doku Nakil Merkezi tarafından yapılacak olan böbrek nakilleri bugüne kadar böbrek yetmezliği nedeni ile büyük sıkıntılar yaşayan hastalar için büyük bir umut ışığı olacak. Son bir yıl içerisinde 4 yapay kalp naklini büyük bir başarı ile gerçekleştiren ve hastalara sağlıklarını yeniden kazandıran Yakın Doğu Hastanesi, organ ve doku naklinde de mükemmel altyapısı ve uzman doktor kadroları ile birlikte etik ilkeler çerçevesinde başarı oranı yüksek bir şekilde organ ve doku nakillerini gerçekleştiriyor. 
Bugüne kadar birçok alanda hastalarına şifa dağıtan Yakın Doğu Hastanesi, organ nakli için oluşturduğu teknolojik altyapısı mükemmel “Organ ve Doku Nakil” merkezi aracılığı ile gerek ülkemizdeki gerekse bölgemizdeki organ yetmezliği sorunu yaşayan hastaların umut merkezi haline dönüşüyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2014, 14:08
banner508
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460