İş için gitmiş

Kuzey Kıbrıs’a geldikten sonra güneye kaçan Fouad Harfoch, yıllar sonra geri gelince yakalandı

İş için gitmiş

 KKTC’ye 2005 yılında giriş yapıp, yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne giden 29 yaşındaki zanlı Fouad Harfoch, önceki gün Metehan Kara Sınır Kapısı’ndan kuzeye geçiş yapmak isterken, tutuklandı. 

Mahkemede söz alan zanlı Fouad Harfoch, Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye yasal yolla giriş yaptığını ve güneye kaçak geçtiğini itiraf etti. Harfoch, güneyde 4 yıldır boyacılık yaptığını söyleyerek, Türkiye’deki ailesini geçindirebilmek için Rum tarafında çalıştığını ve o tarafta çalışma izni olduğunu anlattı. “Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi İhlal ve Yetkili makamdan izinsiz Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne geçmek” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Fouad Harfoch, dün Askeri Mahkeme’ye çıkarıldı. 

Ülkeye 2005’te giriş yapmış
Mahkemeye meseleyle ilgili olarak olguları aktaran Okan Günel, 5 Şubat 2005 tarihinde Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye yasal yolla giriş yapıp, tespit edilemeyen bir yerden birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal edip, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne geçiş yapan zanlı Fouad Harfoch’un 5 Ocak 2019 tarihinde Metehan Kara Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapmak isterken tutuklandığını mahkemeye aktardı. Günel, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.
Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER