banner493

‘Kafana 2 şarjör  boşaltacağım’

Tahsilat çetesinin lideri olduğu öne sürülen Şevket Aykut Tukyu’nun Girne’de işyeri baskını olayına karıştığı ve borcu olan şahsı ölümle tehdit ettiği iddia edildi

‘Kafana 2 şarjör  boşaltacağım’
banner432

 Suna ERDEN

Silahlı kavga, ağır yaralama, kurşunlama, şiddet tehdidi gibi birçok suçtan daha önce tutuklanan ve işlediği suçlardan hapis cezalarına çarptırılan Şevket Aykut Tukyu’nun Girne’de meydana gelen işyeri baskını olayına karıştığı da belirtildi. Alacak verecek meselesinden dolayı Yahya Cemiloğlu’nun ofisini basan dört kişiden biri olan Şevket Aykut Tukyu’nun, “Borcunu ödemezsen senin kafana 2 şarjör boşaltacağım” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğu ileri sürüldü. Önceki gün tutuklanan zanlılar Mesut Okur, Şükrü Dipdere ve Musa Saygın ile birlikte hareket ettiği ve arandığı belirtilen zanlının Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek teslim olduğu açıklandı. Diğer üç zanlının tutukluluğu sürerken, zanlı Tukyu, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 

Soruşturma sürüyor
Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Yavuz, zanlı Aykut Tukyu’nun “Şiddet tehdidi” suçundan tutuklandığını söyledi. 
Polis memuru Ömer Yavuz, zanlının 3 Temmuz tarihinde Mesut Okur, Şükrü Dipdere ve Musa Saygın ile birlikte kendilerine borcu olduğu gerekçesi ile Yahya Cemiloğlu’na ait ofisi bastıklarını söyledi.
Yavuz, çıkan kavgada Mahmut Cemiloğlu’nun burnunun kırıldığını ve zanlılar Mesut Okur, Şükrü Dipdere ve Musa Saygın’ın tutuklandığını Tukyu’nun ise arandığını öğrenince önceki gün polise gelerek teslim olduğunu belirtti. 
Polis, zanlı Şevket Aykut Tukyu’nun Yahya Cemiloğlu’na “Borcunu ödemezsen senin kafana 2 şarjör boşaltacağım” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu kaydetti. 

Polise gidip teslim oldu
Yavuz, zanlı Tukyu’nun önceki gün Girne Polis Müdürlüğü’ne gelerek teslim olduğunu, verdiği ifadede suçlamaları kabul etmediğini ifade etti. 
Polis memuru Ömer Yavuz, ayrıca zanlılardan Mesut Okur’un Yahya Cemiloğlu tarafından bıçak ile kaşından ve karnından yüzeysel olarak yaralandığı yönünde verdiği ifade doğrultusunda soruşturma başlattıklarını da kaydetti. 
 “Vahim zarar”, “Darp “ ve “Mülke tecavüz” suçlarından tutuklanan Mesut Okur, Şükrü Dipdere,  Musa Saygın ve Şevket Aykut Tukyu’nun bugün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmaları bekleniyor.
Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı aleyhindeki iddiaların araştırılması için 1 gün tutukluluk emri verdi.  

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 10:16
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner465

banner460