banner564
banner556

Kalite artacak

DAÜ-SEN üyeleriyle görüşen Denktaş, DP’nin hedeflerinden bir tanesinin de eğitim sektörünün nitel gelişimini sağlamak olduğunu belirtti

banner587
Kalite artacak
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, seçim çalışmaları kapsamında Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası’nı (DAÜ-SEN) ziyaret ederek DAÜ-SEN üyeleri ile sohbet etti. 
Serdar Denktaş, akademisyenlerle sohbetinde DAÜ’nün zamanında doğru bir kararla kuruluşu ile ülkede yüksek öğretim sektörünün temellerinin atıldığını, bu yüzden DAÜ’nün ayrı bir önemi olduğunu belirtti. 
Eğitim sektörünün önemini vurgulayan Denktaş, DP’nin hedeflerinden bir tanesinin de bu sektörün nitel gelişimini sağlamak olduğunu belirtti. 
Bu sektörde çalışan akademik personelin iş güvencesi ve sürekliliğin sağlanması için çalışacaklarını söyleyen Denktaş, akademik özgürlüğün güvence altına alınmasının önemine de değindi. Denktaş, “DP’nin liberal demokrat felsefesi bu düşünceye paraleldir” dedi.
Demokrat Parti’nin manifestosu hakkında da konuşan Denktaş, “Liberal ekonomi çerçevesinde eşitlik ve özgürlüklere yaklaşımımızı ortaya koyan bir manifesto yapıldı” ifadelerini kullandı.
Denktaş eğitim sektörüyle ilgili öncelikli hedeflerini şöyle sıraladı: 
“Eğitim Kalitesinin artması. Sektör girdilerinin toplumda daha adil bir şekilde paylaşımı. Sektörel desteğin amacına uygun bir şekilde kullanımının sağlanması. Sektörde çalışan özellikle akademik personele iş güvencesi ve sürekliliğinin  sağlanması. Akademik özgürlüklerin güvence altına alınması. Öğrenci Birlik/Konseylerinin Oluşturulması ve yönetime etkin katılımlarının sağlanmasıdır.”

DP adayları Güzelyurt’u gezdi
Öte yandan Demokrat Parti (DP) Güzelyurt adayları dün kentte bazı okul, kahvehane ve Kıbrıs Türk Narenciye Üreticileri Birliği'ni ziyaret etti
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği adaylar, Güzelyurtluların sorunlarını dinlerken, üreticilerle ise bölgedeki narenciye sektörünün sorunlarını tartıştılar. 
Bölge okullarını da dolaşan adaylar, öğretmenlerden sorunlar hakkında bilgiler alarak, gelen dönemde yapılması gereken icraatlar ile ilgili fikir alış-verişinde bulundular.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473