banner564

Karartma başladı

Müzakerelerde karmaşık konulara girildiğini, ancak ilerlemelerin olduğunu söyleyen Eide, detayların kamuoyuna açıklanmayacağını söyledi

Karartma başladı
banner598
   Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide ara bölgedeki Dayanışma Evi’nde düzenlenen etkinlikte müzakerelerin detaylarının açıklanmayacağını vurguladı ve liderlerin desteğe ihtiyaçları olduğunu kaydetti.
   Fileleftheros’un haberine göre müzakerelerde yeni karmaşık konulara girmeye başladığına dikkat çeken Eide, son liderler görüşmesinin çok iyi geçtiğini, liderlerle müzakerecilerin koordineli şekilde birlikte çalıştıklarını belirterek “çok cesaretlendim” dedi.
   İki tarafın, müzakerelerin detaylarının açıklanmaması konusunda uzlaştığına da işaret eden Eide liderlerin tek başlarına dünyayı değiştiremeyeceklerini, desteğe ihtiyaçları olduğunu vurguladı, özetle şöyle devam etti:
   “Bu nedenle burada (Dayanışma Evi’nde) olup güzel müziği, şiiri dinlediğim ve –aranızda- bu desteği ve cesareti verme ve liderlerinizden ilerlemelerini talep etme isteği olduğunu duyumsadığım için mutluyum.
   Çünkü müzakere aşamasında desteğe ve cesaretlendirmeye ihtiyaçları var. Daha sonra da gelecekteki referandumlarda ‘evet’ almaya ve kararlaştırılanları uygulamaya destek gerekecek. Kolay olmayacak. İyi ve kötü günler olacak.”

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473