banner564

Kasayı balta ile parçaladı

Masaja giden adamın dolabından Rolex saatini ve paralarını çalmakla suçlanan Soner Aydaş, Ozanköy’deki bir evden de 20 bin liralık altın ve 10 bin TL nakit para çaldığını itiraf etti

Kasayı balta ile parçaladı
banner598

 Suna ERDEN

Ülkeye giriş yaptıktan kısa bir süre sonra binlerce lira değerinde ziynet eşyalarını çalan ve kamera görüntülerinde tespit edilen Soner Aydaş hakkındaki soruşturma devam ediyor. 
Aydaş, alınan ek tutukluluk süresinde polise yeni ifadeler vererek Çatalköyde’de birkaç eve girdiğini itiraf etti. Zanlı Aydaş dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı.  
Soruşturmayı yapan polis, zanlının 25 Ağustos 2018 tarihinde Çatalköy’de faaliyet gösteren otelin Spa bölümüne müşteri olarak giden U.K.’ye ait 25 numaralı kapalı ama kilitsiz dolap içerisinde muhafaza ettiği Rolex marka kol saatini, 200 TL ve 20 Euro nakit parayı çaldığını söyledi. Polis, zanlının 29 Ağustos tarihinde ise Ozanköy’de V.J.W.A.’nın evine girerek, demirden kasayı balta ile kırarak 20 bin TL değerinde ziynet eşyalarını, 10 bin TL nakit parayı ve 10 bin TL değerindeki laptopu alarak kaçtığını ifade etti. 

Çaldığı ziynet eşyalarını kuyumcuya sattı
Şikâyetlerin üzerine hırsızlıkların meydana geldiği bölgede kamera görüntülerinden zanlıyı tespit ettiklerini ve Girne’de tutukladıklarını belirten polis, zanlının üzerinde ve aracında yapılan aramada bir kısım emarelerin bulunduğunu ifade etti. Polis, zanlı Aydaş’ın verdiği ifadesinde ziynet eşyalarını kuyumcuya sattığını ve yapılan araştırmada çalıntı ziynet eşyaların bir kuyumcuda bulunduğunu kaydetti. 

5 gün daha hücrede
Polis, zanlının alınan tutukluluk süresinde Çatalköy’de başka evlere girip hırsızlık yaptığını itiraf ettiğini ve yapılan itirafın ardından bölgede soruşturma yapılacağını ifade etti. 
Soruşturmanın henüz tamamlanmadığını kaydeden polis, zanlının 5 gün daha tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473