banner564

Kokain baskını

Narkotik ekipleri tarafından Ozanköy’deki butik otele düzenlenen uyuşturucu operasyonda 7 kişi tutuklandı

Kokain baskını
banner598

Suna ERDEN

Aldığı ihbar üzerine harekete geçen narkotik ekipleri, Girne’ye bağlı Ozanköy’de faaliyet gösteren butik otele baskın yaptı. 
Baskında uyuşturucu satışı ve ithali suçlarından kabarık dosyası bulunan Murat Tabakoğlu, yerli sanatçı İrem Barani, otelin sahibi Sami Otcuoğlu’nun yanı sıra Elena Çelik, Kader Mustafa, Sevcan Dikeç ve Kağan Tokgöz gözaltına alındı. 
Haklarında soruşturma başlatılan 7 zanlı dün mahkemeye çıkarıldı. 
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğünde görevli polis memuru, alınan ihbar üzerine 26 Temmuz 2023 tarihinde operasyon gerçekleştirdiklerini söyledi.  
Zanlıların ‘Kokain uyuşturucu madde alma ve verme’ suçlarından tutuklandıklarını kaydeden Çavuş, Ozanköy’de faaliyet gösteren bir otele baskın yaptıklarını belirtti. 
Polis, zanlı Tabakoğlu’nın kaldığı 208 nolu odada zanlılar Sami Otcuoğlu, Kağan Tokgöz ve Elena Çelik’in suçüstü tespit edildiğini söyledi. Polis, zanlı İrem Barani’nin kaldığı 207’no’lu odadan kaçmaya çalıştığı esnada yakalandığını, aynı odada zanlılar Kader Mustafa ve Sevcan Dikeç’in yakalandığını belirtti.
Otelin iki odasında yapılan aramada, üzerinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 10 adet pet şişe, 12 adet pipet, naylon ve folyo kağıt parçaları ile bir adet hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından temin edildiğine inanılan 44 bin 300 TL, 100 ABD doları ile 165 Sterlin nakit para bulunarak emare alındığını kaydetti.
Operasyonun sabahın ilk ışıklarına kadar sürdüğünü kaydeden polis, zanlıların üçünün gönüllü ifade verdiğini; bir miktar kokaini 2 bin 500 TL karşılığında Tabakoğlu’ndan aldıklarını söylediklerini açıkladı.
Polis, soruşturmanın devam ettiğini, Tabakoğlu’nun uyuşturucu maddeyi nereden temin ettiğinin araştırıldığını, tüm zanlıların cep telefonlarının inceleneceğini söyleyerek, ilk etapta bir gün süreyle tutukluluk talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473