banner564

Şimdilik sıkıntı yok!

Kıb-Tek, santrallerde bir arıza olmaması durumunda kesinti yaşanmayacağını duyurdu

Şimdilik sıkıntı yok!
banner598

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek), kurum çalışanlarının yoğun emekleri ve çalışmaları neticesinde santral arızalarının giderildiğini ve bundan sonraki süreçte de bir arıza olmaması durumunda kesinti yaşanmayacağını duyurdu.
Kıb-Tek Genel Müdürü Dalman Aydın, yazılı açıklamasında, kesintiler nedeniyle halktan özür diledi.
Aydın, son günlerde bazı basın yayın organlarında çıkan Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu'nun elektrik kesintilerinin devam edeceği yönündeki haberlere istinaden bu açıklamayı yapma gereksinimi hasıl olduğunu kaydederek şunları kaydetti:
"Son dönemde yaşanan beklenmedik arızalar nedeni ile üretim yetersizliği ortaya çıkmış ve siz değerli halkımıza sağlıklı hizmet veremez noktaya gelinmişti. Kurum çalışanlarının yoğun emekleri ve çalışmaları neticesinde santral arızaları giderilmiştir. Arızaların giderilmesi ve halkımızın mağduriyet yaşamaması adına tüm imkanlar seferber edilmiştir. Arızaların giderilmesi sonucu üretim kaynaklı elektrik kesintisi yaşanmamış ve bundan sonraki süreçte de bir arıza olmaması durumunda kesinti yaşanmayacağı öngörülmektedir. Yaşanılan bu aksaklıklardan dolayı siz değerli halkımızdan özür diler, benzer durumların yaşanmaması adına canla başla çalışıldığını bilginize getiririz.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 2 ay Önce

Her ay düzenli ZAM yapacakmışsınızya ondandır sıkıntı yok dersiniz

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473