banner564

Hem renkli  hem öğretici

Akdeniz Esintileri Perşembe Sohbetleri, önemli isimlerin katılımıyla tüm kütüphanelerde devam ediyor

Hem renkli  hem öğretici
banner598

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi’nin, kütüphaneleri uğrak yeri haline getirme hedefiyle geçtiğimiz yıl Haziran ayında başlattığı Akdeniz Esintileri Perşembe Sohbetleri tüm kütüphanelerde devam ediyor.
Kültür Dairesi çatısı altında faaliyet gösteren, Lefkoşa’daki Milli Kütüphane ile Girne, Güzelyurt, Gazimağusa, İskele, Akdoğan, Mehmetçik ve Değirmenlik Halk Kütüphanelerinde, dün gerçekleştirilen Akdeniz Esintileri Perşembe Sohbetleri renkli görüntülere sahne oldu.
Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre, etkinlik kapsamında Lefkoşa’daki Milli Kütüphane’nin konuğu Araştırmacı Yazar Sevil Emirzade, Girne Halk Kütüphanesi’nin konuğu Eğitim Bilimci Yazar Salih Sarpten, Gazimağusa Halk Kütüphanesi’nin konuğu Sanatçılar Ali Özdağ ile Nejla Egemen, Akdoğan Halk Kütüphanesi’nin konuğu Yaşam Koçu Gül Naimoğlu ve Değirmenlik Halk Kütüphanesi ve Kültür Evi’nin konuğu da Yazar Akile Ruh oldu. Akdeniz Esintileri Perşembe Sohbetleri çerçevesinde dün Güzelyurt Halk Kütüphanesi’nde kitap tartışma etkinliği gerçekleştirilirken İskele ile Mehmetçik Halk Kütüphanelerinde ise Kıbrıs Türk Çocuk Oyunları etkinlikleri yer aldı.

 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474