banner564
banner556

Kolundan çekip aldılar

Yüksek tahsil iddiasıyla KKTC’ye gelen 2 Nijeryalı, 23 yaşındaki kızın çantasını çalarak kaçtı, bir süre sonra yakalandı

banner611
Kolundan çekip aldılar
banner598
banner616

Çiğdem AYDIN

   Kuzey Kıbrıs’ta son zamanlarda meydana gelen adi suçlarla ilgili dikkatler daha çok Nijerya uyruklu öğrencilere yöneldi. Bazı uyuşturucu ve kara para olaylarının ardından dün de Lefkoşa’da meydana gelen hırıszlık olayı, ciddi kuşkuları da beraberinde getirdi.

   Yüksek tahsil gerekçesiyle ülkeye gelen 2 Nijerya uyruklu, Kuzey Kıbrıs’ta üniversite eğitimi alan 23 yaşındaki genç bir kızın çantasını kolundan çekip çaldı. Genç kızı hırpalayan iki şahıs, çaldıkları çanta ile birlikte koşarak uzaklaştı. Şikayet üzerine tespit edilen Opomipo Ayenkayo ile Hoseph Agbi dün dün tutuklama talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

 

Üç gün tutuklu

 

   Tutuklama talep eden polis,6 Şubat tarihinde zanlı Opomipo Ayenkayo ile Hoseph Agbi’nin Taşkınköy’de yaşayan D.E(K-23)’nin evinin önünde durduğu bir esnada kolundaki çantasını çekip çaldıklarını söyledi. Zanlıların çantayı aldıktan sonra kaçarak uzaklaştıklarını belirten polis, çanta içerisinde gözlük, kredi kartı, cep telefonu olduğunu açıkladı.

   Polis, kaçıp saklanan zanlıların tespit edilerek gözaltına alındıklarını, haklarında mülke tecavüz, darp, sarhoşluk ve rahatsızlık suçlarından soruşturma başlatıldığını söyledi.

   Polis, alınacak ifadeler olduğunu belirterek zanlıların üç gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme zanlıların üç gün tutuklu kalması yönünde karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 03:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner473