Konuşma sırası halkta

CTP hükümette yaşananları ve yeni dönemi tartışmak üzere kitle toplantıları başlattı

Konuşma sırası halkta
banner432
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) hükümette yaşananları ve yeni dönemi tartışmak üzere kitle toplantıları başlattı. 
Lefkoşa’da KTAMS konferans salonunda önceki gün akşam ilki gerçekleştirilen toplantıda CTP Genel Sekreter Tufan Erhürman ve CTP-UBP Hükümeti Başbakanı, Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu konuşmacı olarak yer aldı. 
CTP’den yapılan açıklama göre, 8 aylık koalisyon sürecinde yaşananların ele alındığı konuşmalarda Erhürman ve Kalyoncu, mali protokol ve su anlaşması konusunda hükümet ortaklarıyla yaşadıkları sıkıntılardan bahsederken, partililer de merak ettikleri konularda soru sorma fırsatı buldu. 
Toplantıda ilk sözü alan Ömer Kalyoncu, Ulusal Birlik Partisi ile Demokrat Parti koalisyonunun bu dönemde yaşayacakları sıkıntı ve sorun çözme beceriksizliklerini CTP’ye yüklemeye kalkışacaklarını söyledi.
8 aylık hükümet sürecinde yaşanan her sıkıntıda UBP’nin kendilerini hükümeti bozmakla tehdit ettiğini iddia eden Kalyoncu, mali protokolü imzalamamalarının ise KIB-TEK’in özelleştirilmesi ve yargıyla ilgili meselelerden kaynaklandığını söyledi.

Erhürman: Yolumuza devam edeceğiz
CTP Genel Sekreteri Tufan Erhürman, partinin birlik ve bütünlüğünü sağlayarak, yoluna devam etmesi gerektiğini belirtti. 

CTP’nin üç yıllık iktidarının ardından alnının açık bir şekilde görevi devrettiğini dile getiren Erhürman, bundan sonraki süreçte de CTP’nin her zaman iktidara gelecekmiş gibi hazırlanmaya devam edeceğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016, 09:25
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner474

banner460