banner564
banner556

Kültürel bağlar kurulacak

Danimarka Mülteci Komisyonu’nun Kosova temsilcilerini kabul eden Eroğlu, KKTC ile Kosova’nın aynı mücadelelerden geçtiğini belirtti

banner611
Kültürel bağlar kurulacak
banner598
banner616
3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Danimarka Mülteci Komisyonu’nun Kosova temsilcilerini kabul etti. Komisyon üyesi, Mitroviça Belediye Başkan Yardımcısı Erol Zekeriya, BM’ye kabul edilmemiş bir ülke olarak Kosova’nın sorunlarına çözüm bulmak için çalıştığını belirtti. KKTC Yörükler Derneği'nin davetlisi olarak KKTC'de bulunan Zekeriya; amaçlarının ülkeler arasında kültürel bağlar kurmak olduğunu söyledi.
3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kosova’nın Avrupa’nın göbeğinde herkesin gözü önünde geçmişte yaşadıklarının bilincinde olduklarını belirterek, Kosova’nın başarılı adımlarını yakından takip ettiklerini söyledi. Kosova’nın en kısa sürede BM üyesi olacağına da inandığını kaydeden Eroğlu, “Sizin de bizim de mücadelemiz uzun yıllardır devam ediyor, zaman geçerken bizlerden alıp götürdükleri de oluyor” dedi. Eroğlu, daha atılacak çok adım olduğunu ve dünyanın vakit kaybetmeden gerçekleri görmesi gerektiğini bunun da durduk yere olamayacağını, mücadele gerektirdiğini kaydetti. Eroğlu, bundan sonraki dönemde birlik beraberlik içinde mücadele etmenin önemine işaret etti.

Eroğlu, Yıldırım’ı kabul etti 
Öte yandan 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (KTBK) Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım’ı kabul etti. Yıldırım, nezaket ziyaretinde bulunduğu Eroğlu’na ziyaret anı şildi takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474