banner564
banner556

Kurallara uyalım

Pervin Gürler, halkın Ramazan Bayramını kutladı, yurttaşların can ve mal güvenliği için tüm tedbirlerin alındığını belirtti ve bazı hatırlatmalarda bulundu:

Kurallara uyalım
Polis Genel Müdür Vekili Pervin Gürler, dün yayınladığı mesajda hem halkın Ramazan Bayramını kutladı, hem bayram süresince polis teşkilatı tarafından alınan önlemler hakkında bilgi verdi, hem de vatandaşlara önemli hatırlatmalarda bulundu.
Mesajında, “Bayramlar, Millet olma şuurunu şekillendiren, kuvvetlendiren, insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan ve toplumsal birliğimizi sağlayan yüce dinimizin en müstesna günleridir” diyen Pervin Gürler, Polis Genel Müdürlüğü’nün, Ramazan Bayramını halkın huzur ve güven ortamı içerisinde idrak edebilmesi için, görev ve sorumluluklarının gerektirdiği tüm emniyet tedbirlerini aldığına vurgu yaptı.

İhbar hatları 24 saat açık
Gürler mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Şikayetlerinizi ve yardım taleplerinizi değerlendirmek için her zaman olduğu gibi “155 POLİS İMDAT, 199 İTFAİYE,  156 ALO NARKOTİK”  ve diğer telefon hatları ile kesintisiz 24 saat siz değerli halkımızın hizmetinde olacağız. 
Bizleri ve halkımızı derin üzüntüye boğan, ülkemizi maddi ve manevi kayıplara uğratan trafik kazalarına hep birlikte  “dur” diyebilmek için, aldığımız tedbirlerin yanında sizlerin de yardım ve desteğine ihtiyacımız olduğuna inanıyoruz. 

“Kurallara mutlaka uyulmalı”
Bayram nedeniyle daha da yoğunlaşacak olan trafikte, kendinizin, sevdiklerinizin ve başkalarının can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürmemek için;
*Trafik kurallarına mutlaka uyunuz.
*Aracınızı yolların konumunu dikkate alarak ve gerekli özeni göstererek sürünüz.
*Kendilerinin ve başkalarının can ve mal güvenliklerini tehlikeye düşürecek şekilde araç kullananları ve trafik kurallarına uymayanları hiç çekinmeden Polise ihbar ediniz. 
*Sürat yapmayınız. Süratin yolları değil kendi yaşamınızı kısaltabileceğini unutmayınız.      
*Trafikte önceliğiniz, arzuladığınız yere sağlıklı varmak ve sevdiklerinizle kucaklaşmak olsun. 
Tüm halkımızın Ramazan Bayramını, en içten dileklerimizle kutlar, sağlıklı huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenizi dileriz. 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2014, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465