banner564
banner556

Laz böreği çok beğenildi

Türkiye’deki terör olayları nedeniyle müzik ve dans gösterilerinin iptal edildiği festivalde konuklara 3 ton hamsi ikram edildi

banner587
Laz böreği çok beğenildi
Karadeniz Kültür Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Hamsi Festivali’nin 9’uncusu İskele’de gerçekleştirildi.
Türkiye’de yaşanan terör olaylarından dolayı etkinlikte müzik ve dans gösterileri iptal edildi, şehitler için dualar okundu.
Festivalde, Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Baki Aygün, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi, düzenlenen etkinliklerin önemine vurgu yaptı.
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, 43 yıl önce başlayan dostluk, birliktelik ve kardeşliğin her geçen gün daha da büyüdüğünü ifade ederek kültürlerin kaynaşmasının önemine vurgu yaptı.
Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, Cenevre’deki görüşmelere değindi, müzakereleri merak ve endişeyle takip edeceklerini söyledi.
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu da konuşmasında Cenevre’deki müzakere sürecine değindi.
Festivalde konuşan 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ise ülkede önemli gelişmeler yaşandığını, ilk defa garantör ülkelerin de katılımı ile Cenevre’de görüşmelerin başladığını kaydederek, söz konusu görüşmelerden olumlu sonuç beklediklerini söyledi.
Festivalde Laz böreği ile özel olarak Türkiye’den getirilen 3 ton hamsi konuklara ikram edildi. Hem Laz Böreği hem de hamsi konuklar tarafından afiyetle yenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 08:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473