Liderlere yeni görev

Ali Üncü, olası bir çözüm sonrası kültürler ve toplumlar arası iletişimin diğer tüm mevcut konulardan daha önemli olduğunu ifade etti

Liderlere yeni görev
Sosyal Demokrat Parti (SDP) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Uluslararası İlişkiler Uzmanı Ali Üncü, olası bir çözüm sonrası kültürler ve toplumlar arası iletişim ve etkileşim sorunsalının diğer tüm mevcut konulardan daha hassas ve önemli olduğunu ifade etti.
Üncü, bu nedenle iki toplum liderinin bu aşamaya kadar sarf ettikleri emek ve uğraşların, çözüm sürecinden sonra kat be kat daha fazlasını sergilemek durumunda olduklarını belirtti.
Üncü yaptığı açıklamada çözümün bu yılın sonuna kadar kaçınılmaz olduğunu ve olası bir çözümün enerji ve strateji temelinde hayat bulacağını ifade ederek, böylelikle, çözüm sonrası doğabilecek bir takım toplumlararası etkileşime bağlı komplikasyonların da kaçınılmaz olduğunu savundu.
Ülkede sadece Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum değil, diğer azınlık toplumların da aynı hak ve hürriyetlere sahip olması gerektiğini kaydeden Üncü, bu yönde yapılacak sosyo-kültürel faaliyetlerin azami önem arz ettiğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2016, 10:48

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER