Müdür görevden alındı

banner453

Eski Eserler ve Müzeler dairesinde sahte bilet skandalına Özersay el koydu 

Müdür görevden alındı
banner432

 Eski Eserler ve Müzeler Dairesi’nde usulsüzlük yapıldığı ortaya çıktı. Fuat Azimli, dün itibari ile Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Müdürlüğü görevinden alınırken, bir memurun sahte bilet satışı yaptığı açıklandı.

Tarihi bir mekânın giriş biletlerini fotokopi ile kopyalayıp gelen turistlere satan ve bu yolla kazanç sağlayan memur dün polis tarafından tutuklandı. 
Tutuklanan memurun mahkemeye çıkarılması bekleniyor.
Öte yandan Dışişleri Bakanı Kudret Özersay konuyla ilgili olarak açıklama yaptı.
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kamu kurumlarında yolsuzluk yaparak kişisel menfaate tenezzül edenlerin aslında bu ülkenin ve halkın geleceğini çaldıklarını belirterek, görevlerinin gereği olarak bunların üzerine kimseden çekinmeden kararlı şekilde gideceklerini söyledi.
Özersay, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dokundukça çürümüşlüğün boyutu ortaya çıkıyor” diyerek, tarihi bir mekânın giriş biletlerini kopyalayıp gelen turistlere veren, topladığı parayı da cebine indiren bir şahsın dün sabah polis tarafından tutuklandığını belirtti.
Özersay, “Çok açık söylüyorum bu ve benzeri olayların üzerine gittiğimiz için bunlar ortaya çıkıyor. Bunların ve dahasının üzerine gideceğiz ve hiç taviz vermeyeceğiz. Polis tahkikatının hızlıca tamamlanması ve suç unsuru mahkeme tarafından tespit edildiği taktirde cezasını çekmesi için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER