Narkotik teslim aldı

Trafik kazası yapan ve şüpheli hareketlerde bulunan Bestami Diko’nun üzerinden Bonzai çıktı

Narkotik teslim aldı

 Hüseyin ÇİÇEK

Lefkoşa-Gazimağusa Anayolu, Mutluyaka Kavşağı yakınlarında aracı ile trafik kazası yapan Bestami Diko’nun, hareketlerinden şüphelenen Trafik Şubesi ekipleri, uyuşturucu madde buldu.  Zanlı üzerinde yaptıkları aramada kot pantolonunun cebinde bir gram uyuşturucu madde bulan Trafik Şube ekipleri, Narkotik polisine haber verdi. Gözaltına alınan zanlı dün tutuklama talebi ile mahkemeye çıkarıldı. 
Mahkemeye meseleyi aktaran Narkotik Şube’de görevli polis memuru Cüneyt Arkın, zanlının 8 Şubat 2019 tarihinde, saat 19:00 sıralarında, yönetimindeki araç ile Lefkoşa-Gazimağusa Anayolu üzerinde Mutluyaka Kavşağı yakınlarında bir trafik kazası yaptığını söyledi. 
Trafik Şubesi ekiplerinin zanlının hareketlerinden şüphelendiğini ve üzerini aradığını belirten Arkın, zanlının, kot pantolonunun cebinde bir gram ağırlığında “sentetik cannabinoid” türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini ifade etti. 

Soruşturma yeni başladı
Zanlının bir gönüllü ifade verdiğini ve bu ifadenin teyit ile tekzibinin yapılacağını bildiren Arkın, soruşturmanın da yeni başladığına dikkat çekerek mahkemeden süre talep etti. 
Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli Yargıç Mesut Mesutoğlu, soruşturmanın salimen yürütülmesine olanak sağlamak amacı ile zanlının, 3 gün polis nezaretinde tutuklu kalmasına emir verdi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER