Öğretmenleri  temsil edemez

banner453

Elcil’in "Kıbrıs Türkiye'nin işgalinde olan ve istila edilmiş bir yerdir” sözlerine Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası tepki gösterdi:

Öğretmenleri  temsil edemez
banner432
banner480

 Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası (KIBTES) Genel Başkanı Himmet Turgut, KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’in, katıldığı bir radyo programında "Kıbrıs Türkiye'nin işgalinde olan ve istila edilmiş bir yerdir. Bu yerde de Türkiye kansız bir soykırım uyguluyor" şeklindeki sözlerini eleştirdi. Turgut, KIBTES’in bu ifadelere ilişkin derhal hukuki işlemlerin başlatılmasını talep ettiğini belirtti.

Elcil’in daha önceki yıllarda basına yansıyan skandallar zincirine yeni bir halka eklediğini kaydeden Turgut, Kıbrıs Türklerine soykırım uygulanmak istendiğini ve Muratağa, Sandallar ve Atlılar’daki katliamların halen hafızalarda olduğunu hatırlattı.
Turgut, “Dağın Kadın Hali” kitabının tanıtımı adı altında terör örgütü PKK’nın propagandası yapan söz konusu sendikanın dağıttığı ajandalarda ise Kıbrıs Türkü’nün milli mücadeleyle geçirdiği özel günleri hiç yaşanmamış, hiç tarihe yazılmamış gibi gösterdiğini savundu. Turgut, “KKTC’nin ilanı ve 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı adeta yok sayıp kendi toplumuna ve milli değerlerine karşı ne kadar yozlaşmış olduğunu gösterdi” ifadesini kullandı.

banner477
Şener Elcil’in öğretmenleri temsil edemeyeceğini savunan Turgut, şöyle devam etti:
“Bu doğrultuda Emeği ve emek kesimini kendi ideolojik çıkarlarına hizmet eden aparat gibi gören; insana, emeğe ve en önemlisi de bu topraklara ve tarihine yabancı bir zihniyeti kabul edemeyeceğimizin altını çiziyor; mevcut sendikalara üye öğretmenlerin üyeliklerini gözden geçirerek kimlerle yol yürüdüklerini tekrar düşünmeye davet ediyoruz.” 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 11:25

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner472

banner460