Tahlil sorunu çözülecek

Sağlık Bakanı Pilli, Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu, vatandaşların şikayetlerini dinledi

Tahlil sorunu çözülecek

 Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

Verilen bilgiye göre, poliklinikte bulunan Röntgen, Hasta Kayıt ve Vezne, Laboratuvar ve Eczane bölümlerine giden Bakan Pilli, başhekim ve sağlık personelinden bilgiler aldı. Laboratuvarda bazı tahlillerin şu anda yapılamadığını belirten Pilli, eksik tahlil ve tetkiklerin en kısa sürede yapılacağını söyledi. Vatandaşa sağlık hizmetini sunarken, kolaylık sağlamanın son derece önemli olduğunu belirten Pilli, randevu sistemindeki sorunları çözmek için yeni bir sistem kurulduğunu en kısa sürede devreye gireceğini kaydetti.
Polikliniğe gelen vatandaşların şikayetlerini de dinleyen Bakan Pilli, daha sonra Ayaktan Tanı ve Tedavi Merkezi'ne giderek Göğüs Hastalıkları Servisi'nde bulunan Uyku Laboratuvarı’nda incelemelerde bulundu.
Sağlık Bakan Pilli’ye ziyaretinde Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü Cenk Soydan, Hastane Başhekimi Dr. Adil Özyılkan, Özel Kalem Müdürü Cemal Kuyucu ve hastane yetkilileri eşlik etti.

Sağlık Bakanlığı diş hekimlerini kutladı
Öte yandan Sağlık Bakanlığı, 22 Kasım Diş Hekimliği Günü ve 20- 26 Kasım Ağız Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla açıklama yaptı ve toplum sağlığı için önemli bir hizmet veren tüm diş hekimlerinin 22 Kasım Diş Hekimliği Gününü kutladı. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER