banner493

“O’nu çok özleyeceğiz”

banner514

Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayan ve hayatını kaybeden Rıfat Şanlıer, sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi

“O’nu çok özleyeceğiz”
banner432

Çiğdem AYDIN

Lefkoşa’da geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Rifat Şanlıer dün toprağa verildi.  Şanlıer dün, İsmail Safa Cami’sinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Lefkoşa Kabristanlığında defnedildi. Aslen Dali’li olan Rifat Şanlıer hayatını Küçük Kaymaklı’da sürdürüyordu.Yaklaşık 9 yıl önce ilik kanserine yakalanan Şanlıer, kanserle olan uzun mücadelesini kaybetti.

Merhumun aile yakınları ise Diyalog Gazetesi aracılığı ile Lefkoşa Dr.Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Onkoloji Bölümü çalışanları ve Dr.Dilek Yazman’a teşekkürlerini iletirken, hükümetlerin sağlık politikalarını özellikle kanser konusunda daha ciddiyetle ele almasını istediler.

Rifat Şanlıer’in kızı Aydın Başol ve oğlu Mehmet Şanlıer ise duygularını şöyle aktardı: “Bugün söylenecek çok söz yok aslında sözün bittiği nokta ölümün ta kendisidir. Onu çok özleyeceğiz. Ama kanserle savaşın da bir hükümet değil bir Devlet polisitikası olması gerektiğine inanıyoruz.”

banner520
1932 doğumlu olan, Rifat Şanlıer sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

Mahan Çuhadar kalbine yenildi

Öte yandan geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Mahan Çuhadar da dün İsmail Safa Cami’sinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Lefkoşa Kabristanlığında toprağa verildi.

Aslen Pelatuslu olup Lefkoşa’da hayatını sürdüren Çuhadar kalp yetmezliği ile mücadele ediyordu. Şeker hastası da olan Mahan Çuhadar ailesi ise duygularını Diyalog muhabiri ile paylaştı. Mehmet Salih Çuhadar şöyle konuştu:  “Kimsenin bu hayatta yeri doldurulamaz, çok hastalık çekti. Allah yattığı yeri nurlarla doldursun. Onu şimdiden çok özledim.”

1938 doğumlu olan Mahan Çuhadar sevenlerinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2014, 03:29
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner465