banner564
banner556

Örnek olmalı

CTP, Karpaz’daki eşekleri yaşatmak adına gençlerin geliştirdiği projeye destek vermek için bölgeye gitti

Örnek olmalı
Cumhuriyetçi Türk Partisi, “sokaktayız” adı altında yaz boyunca sürdürdüğü ziyaretlere önceki gün Dipkarpaz ile devam etti. Partililer, Karpaz’daki eşekleri yaşatmak adına gençlerin geliştirdiği projeye destek vermek için bölgeye gitti. Dipkarpaz İlim-Sanat, Doğa, Çevre Koruma ve Sosyal Aktivite Derneği’nin geliştirmiş olduğu proje kapsamında satın alınan bisikletler bölgeyi ziyaret eden turistlere kiralanacak ve elde edilen gelir ile eşeklerin beslenme ve bakımları sağlanacak.
CTP Genel Sekreteri Tufan Erhürman, Örgüt Sekreteri Erdoğan Sorakın ve Sivil Toplum Örgütleri Sorumlusu Ahmet Barçın’ın katıldığı ziyaretlerde bölge halkının sorunları ve beklentileri de dinlenerek not edildi. 

Erhürman: Hükümet ders çıkarmalı
CTP Genel Sekreteri Tufan Erhürman, projenin üç açıdan önemli olduğunu söyledi. Erhürman, inisiyatifin bölgedeki gençlerin kurduğu bir sivil toplum örgütünden gelmiş olmasını önemsediklerini, bunun yanında, bisiklet gibi eko-turizmle son derece uyumlu bir aracın projenin ana unsuru olmasından etkilendiklerini ve bölgeli gençlerin Karpaz eşeklerine sahip çıkmalarının ve onlar için lâf değil somut bir iş yapmak niyeti taşımalarının altının çizilmesi gerektiğini vurguladı. 
Erhürman, küçük ama anlamlı projenin bundan sonra bölgede yapılacaklar konusunda örnek olmasını dilediğini, özellikle hükümetin bu çalışmadan ders çıkarması gerektiğini ve bu tip güzel örnekleri maddi ve manevi yönden desteklemeye devam edeceklerini belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2016, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473