banner564
banner556

Orta yol bulundu

Denktaş, CAS çalışanları ile toplu iş sözleşmesi çalışmasının başlaması talimatını verdi

Orta yol bulundu
Başbakan Yardımcısı Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, CAS çalışanları ile toplu iş sözleşmesi çalışmasının başlaması talimatını verdi.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Hava-Sen üyesi, Ercan Havalimanı’nda yer hizmeti veren Cyprus Airport Services (CAS) şirketi çalışanlarından bir grup, Başbakan Yardımcısı Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Denktaş ile görüştü.
Başbakan Yardımcılığı bahçesinde öğle saatlerinde bir araya gelen heyet, sıkıntı ve taleplerini Başbakan Yardımcısı Denktaş’a yineleyerek, eylem gerekçelerinin eski haklarını kazanmak olduğunu, bunun yanı sıra iş ve gelecek garantisi ile ilgili olduğunu, alanda verilen hizmeti aksatma gibi bir niyetlerinin olmadığını, zannedildiği üzere “bizi de devlete alın” gibi taleplerinin de bulunmadığını, yalnızca toplu iş sözleşmesi imzalamak istediklerini belirttiler.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Ercan Havalimanı’nda işlerin aksamayacağı sözünü alan Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, CAS çalışanları ile toplu iş sözleşmesi çalışmasının başlaması talimatını verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474