Özersay: Ciddi bir liderliğe ihtiyaç var

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, ülkede ciddi bir siyasi liderliğe ihtiyaç bulunduğunu söyledi. Özersay, seçim çalışmaları çerçevesinde Akçay ve Zümrütköy’ü ziyaret ederek, vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı konusundaki vizyonunu anlattı ve soruları yanıtladı.

Özersay: Ciddi bir liderliğe ihtiyaç var
banner432
Yapılan açıklamaya göre Özersay, Cumhurbaşkanlığı adaylığına destek veren gönüllülerin eşlik ettiği Akçay ve Zümrütköy ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde neden aday olduğunu anlattı.
Ülkede ciddi bir siyasi liderliğe ihtiyaç bulunduğunu kaydeden Özersay, şunları söyledi:
“Ülkeyi bu kadar yıldır yönettiğini sananlar, vatandaşı devlete küstürdükleri gibi, ciddi anlamda umutsuzluğa ittiler. Artık bu belirsizliği ortadan kaldıracak adımların devlet politikası haline gelmesini sağlayacak ciddi bir siyasi liderliğe ihtiyaç vardır. Kişisel, ailesel, zümresel yahut partisel çıkarları değil, ülke menfaatini düşünen ve tarafsız davranacak olan bir siyasi liderliğe ihtiyacımız vardır. Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bu nedenle aday oldum”.

“Devletin bu bölge insanına güven vermesi lazım”
Kudret Özersay, yıllarca Kıbrıs Türkü’nün hayatının merkezinde Kıbrıs müzakerelerinin yer aldığına, ama bu sürecin sonuç üretememesi nedeniyle toplumun kendi kendine olan güvenini de zamanla yitirdiğine dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2015, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460