banner564

Para akışı başlayacak

Denktaş, Türkiye’de yeni sistemin yavaş yavaş oturduğunu belirterek müjdeyi verdi

Para akışı başlayacak
banner598

 Maliye Bakanı Denktaş, şimdi artık Türkiye’de yeni sistemin yavaş yavaş oturduğunu, teknik heyetin belirlendiğini, sırada bütçede öngörülen para akışının başlamasının olduğunu söyledi.  

DP Yedidalga Köy Örgütü Kongresi, hafta sonu gerçekleşti.
DP’den yapılan açıklamaya göre kongrede oluşan divana, Özkan Mavioğlu ve Ozan Erenay başkanlık etti. 
DP Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile parti üst düzey yöneticileri ve bölge halkının katıldığı kongrede, konuşmaların ardından yapılan seçimlerle DP Yedidalga Örgüt Başkanlığı’na Erdoğan Şah, Kadın Örgütü Başkanlığı’na Sultan Sergil, Gençlik Örgütü Başkanlığı’na da Hüseyin Numan seçildi. 
Ayrıca yönetim kurulu üyeleri, kurultay delegeleri ve sandık başkanlarının seçimi de yapıldı.
Denktaş ve Ataoğlu, köy kongresi öncesi vatandaşların sorunlarını dinleyerek, sorularına yanıt verdi. 

Denktaş: İyi olacak
DP Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, ekonomik anlamda zor bir dönemden geçildiğine işaret ederek ancak moral bozmaya gerek olmadığını, işlerin daha iyiye gideceğini, çok daha iyi olacağına inandığını söyledi. 
Denktaş, “Bu zor dönemi önce kendi içimizde, sonra Türkiye ile birlikte çalışarak aşacağız” dedi. 

Sırada para akışı var
“2018 bütçesizlik nedeni ile kötü başlamıştır. Biz her şeye rağmen tamamen kendi kaynaklarımızla çiftçimizi, hayvancımızı, memurumuzu, işçimizi ödemeye çalışıyoruz. Hâlâ savunma bütçesi dahi kendi kaynaklarımızla ödenebiliyorsa bunun anlamı çarkların en azından 3-4 ay öncesine kadar iyi dönmekte olduğuydu” diye konuşan Denktaş, şimdi artık Türkiye’de yeni sistemin yavaş yavaş oturduğunu, teknik heyetin belirlendiğini, sırada bütçede öngörülen para akışının başlamasının olduğunu söyledi.  
“Bu durumda Maliye olarak biz de biraz daha rahata ermiş olacağız” diyen Denktaş, öte yandan bunun halka bir anda yansımasının mümkün olmadığının bilinmesi gerektiğini kaydetti. 
“Elimizden geleni yapacağız…” 
Maliye Bakanı Serdar Denktaş; “Maliye olarak 2019 yılına yine çok umutlu bir giriş yapmayacağız ama Maliye olarak bizim çekeceğimiz sıkıntıların vatandaşa yansımaması için de elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473