Plakası 07 Antalya

Üniversite kampüsünden öğrenci kaçırıp, dağa götürdükten sonra 50 bin Euro’luk borç senedi imzalatan Medet Gürkan’ın suç ortakları aranıyor

Plakası 07 Antalya
banner432

 Suna ERDEN

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi kampüsünden beraberindeki iki kişi ile birlikte okulun öğrencisi Ulaş Özge’ı kaçırıp dağa götüren ve orada 50 bin Euro'luk borç senedi imzalattığı öne sürülen Medet Gürkan hakkındaki soruşturma sürüyor.
Zanlı ifadesinde Ulaş Özge’yi dağa götürdüğünü itiraf ederken, borç senedi imzalatmadığını iddia etti. Polis, olayla ilgili iki kişiyi daha ararken zanlı dün ek tutuklama talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. 
Soruşturamayı yürüten polis, zanlı Medet Gürkan’ın 9 Ocak’ta, saat 10.15 sıralarında kullanımında bulunan 07 FSR 82 plakalı araç ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde öğrenci olan Ulaş Özge ile kampüs içerisinde buluşup, beraberinde bulunan Burak Demir ve Arfur Rahman Sajjadur Rahman ile birlikte, Özge'nin araca binmesini sağladıktan sonra, Taşkent Köyü’nün kuzeyinde bulunan dağlık alana götürdüğünü söyledi. 
Polis, zanlının Ulaş Özge’yi alıkoyup, 15 Ocak 2019 tarihli 25’er bin Euro'luk iki adet borç senedi imzalattığını mahkemeye aktardı.Polis, borç senedinin soy ismi tespit edilemeyen Yunus Emre isimli şahıs adına düzenlendiğini söyledi. 

7 gün daha hücrede
Polis, olay mahallinde hatalı olduğu için yırtıp, atılan üç borç senedinin de bulunarak, emare alındığını belirtti. Zanlının gönüllü ifade vererek, şikayetciyi dağa götürdüğünü, borcu için konuşacağını itiraf ettiğini ancak borç senedi imzalattığını kabul etmediğini kaydeden polis, soruşturmanın devam ettiğini, halen aranmakta olan üç kişi olduğunu ifade ederek, zanlının 7 gün sure ile poliste tutuklu kalmasını talep etti. 
Zanlının avukatı Kerim Altanhan, müvekkilinin ifadesinin baskı ile alındığını ileri sürerek, doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti.
Yargıç Cenkay İnan, zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER