banner564
banner556

“Polis yetersiz kaldı”

Cumhurbaşkanı Akıncı, Cumhuriyet Meclisi ve Afrika Gazetesi önündeki eylemlerde güvenlik zafiyeti olduğu iddiasıyla Manavoğlu’ndan ayrıntılı rapor istedi

“Polis yetersiz kaldı”
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, dün Cumhurbaşkanlığı’na çağırdığı Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’ndan önceki günkü olaylarla ilgili ayrıntılı rapor istedi.
Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, olaylarda yaşanan güvenlik zafiyetinin  ele alındığı görüşmede,  saldırganların tespitini ve gereken hukuki işlemlerin geciktirilmeden yapılmasını isteyen Akıncı, Polis Genel Müdürü’nden de ayrıntılı rapor talep etti.
Yapılan eylemlerin normal karşılanabilecek demokratik protesto boyutlarını aşarak şiddete dönüştüğünü belirten Cumhurbaşkanı Akıncı, polisin bunu önlemekte yetersiz kalmasının kabul edilmez olduğunu Polis Genel Müdürü’ne ifade etti. 
Afrika Gazetesi’nin binasına yapılan saldırı ve Cumhuriyet Meclisi çatısına kadar çıkılmasının önlenememesinin ciddi bir güvenlik zafiyeti olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Akıncı, bu durumun gelecekte tekrarlanmaması için önlemlerin alınmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner472