banner564
banner556

Polisi zorluyor

Süheyla Argüden’in darp edilip, soyulmasıyla ilgili tutuklanan Danyal Özdilaver, suçlamaları kabul etmiyor

Polisi zorluyor

 Suna ERDEN

Gönyeli’de evinin önünden kaçırılarak Alayköy’de boş bir araziye götürülen ve elleri ile ayakları bağlandıktan sonra darp edilen 74 yaşındaki Süheyla Argüden olayı ile ilgili soruşturma devam ediyor. Olayda şüpheli görülerek tutuklanan ve hakkında önemli iki ipucu bulunan Danyal Özdilaver suçlamaları kabul etmiyor. 
Soruşturma amaçlı 3 gündür tutuklu bulunan zanlının olay gecesi eşinin yanında olduğunu söylediği belirtilirken, dün ek süre talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. 
Soruşturmayı yapan polis, 2 Aralık tarihinde Süheyla Argüden’in KL 081 plakalı aracının yanındayken maskeli iki kişi tarafından zorla aracına bindirilip kaçırıldığını, elleri ve ayakları bağlandıktan sonra, kafasına tabanca dayandığını söyledi. iki maskeli şahsın kafasına tabanca dayadıkları Argüden’e “Kuyumcu dükkânının anahtarını vermezsen seni öldürürüz” dediklerini mahkemeye aktardı.

7 gün ek süre talep edildi
Polis, Argüden’in çantasındaki 100 Euro ve Bin TL’nin maskeli kişiler tarafından alındığını belirtti. Olayla ilgili yapılan inceleme sonrası zanlı Danyal Özdilaver’in aracının kaçış güzergâhında şüpheli görüldüğünü söyleyen polis, bu yönde araştırma yaptıklarını ifade etti.
Polis memuru, gözaltına alınan zanlının aracında arama yapıldığını, 13 Ekim 2019 tarihinde Demirhan’da meydana gelen maskeli soygunda Nijerya uyruklu şahsa ait IPhone marka cep telefonunun bulunduğunu belirtti.  
Polis, Demirhan’da gerçekleşen ve maskeli üç kişinin gerçekleştirdiği soygunla ilgili zanlının bağı olmasının kuvvetle muhtemel olduğunu da söyledi. Polis, zanlının suçlamaları kabul etmediğini ve soruşturmanın devam ettiğini söyleyerek, 7 gün ek süre talep etti. 

Suçlamaları kabul etmiyor
Zanlının avukatı Sırdaş Kaptanoğlu da, tutukluluk talebine itiraz etmezken, olay gecesi zanlının eşiyle birlikte olduğunu savundu. Aktarılan olguları değerlendiren mahkeme, hakkında soruşturma yürütülen zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473