banner564
banner556

Ruh sağlığı iyi değil

5 yıldan beri kuzeyde yaşayan Kıbrıslı Rum Anna Dimitri, Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi görecek

Ruh sağlığı iyi değil

 Suna ERDEN

Kuzey Kıbrıs’ta 5 yıldır kaçak yaşam sürdüğü tespit edilen ve 4 katlı binadan atlamaya çalıştığı gerekçesiyle tutuklanan Anna Dimitriv hakkındaki soruşturma devam ediyor. Geçtiğimiz Pazar günü çıkarıldığı mahkemede eski eşinin şiddetinden kaçtığını, 6 yaşındaki çocuğu ile kuzeyde yaşadığını ve geri gitmek istemediğini söyleyen zanlı dün de vize borçlarını ödeyip ülkede kalmak istediğini belirtti.
Zanlının ağır depresyon altında olduğu belirtilirken, Lefkoşa Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde gözetim altına alınacağı belirtildi.
Zanlı hakkındaki soruşturmayı yapan polis, olayın 30 Kasım saat 16.50 sıralarında Girne’de Beycanlar bölgesinde meydana geldiğini ifade etti.
Polis, zanlının erkek arkadaşından ayrıldığı gerekçesiyle bölgedeki 4 katlı bir apartmanın camına çıkıp atlamaya çalıştığını, bu esnada bağırıp çağırıp rahatsız verdiğini belirtti. Zanlının olay yerine giden ekipler tarafından ikna edilerek aşağı indirildiğini, sorgulanmak üzere karakola götürüldüğünü kaydeden polis, yapılan muhaceret kontrolünde 2014 yılından beridir ülkede kaçak yaşam sürdüğünün belirlendiğini ifade etti. 

İki doktor rapor yazacak
Polis, zanlının mahkemeye çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluluk emri alındığını, bu süre içerisinde Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne kontrole götürüldüğünü ifade etti. İki doktorun zanlının hastanede kalması ve gözetimden sonra rapor yazılacağını söylediğini kaydeden polis, 8 gün daha süre istedi.  
Mahkeme, zanlı hakkında 8 gün tutukluluk emri verirken, söz alan zanlı vize borçlarını ödeyip KKTC’de kalmak istediğini ifade etti. 

banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473