banner564
banner622

‘Sadece kavga ettik’

Yenikent’te iki gurup arasında çıkan olayda Barış Can Deliceırmak’ı silahla yaraladığı iddia edilen Beyazıt Ayrenk suçlamaları kabul etmiyor

‘Sadece kavga ettik’
banner598

 Suna ERDEN

Yenikent’te 24 Haziran 2019 tarihinde iki gurup arasında meydana gelen taşlı, sopalı, silahlı kavgada
Barış Can Deliceırmak’ı yaralayan Beyazıt Ayrenk ile suçla bağlantılı aranan Mahsum Yıldırım polise giderek teslim oldu. 
Olayda 7.65 mm silahla Deliceırmak’ı sağ bacağından yaraladığı iddia edilen zanlı Ayrenk ile kavgaya karışan zanlı Yıldırım dün tutuklama talebiyle Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.
Soruşturmayı yapan polis, olayın 24 Haziran akşam saat 19.30 sıralarında Yenikent Lider Sokak’ta meydana geldiğini söyledi. 
Polis, olayda Barış Can Deliceırmak, Beyit İnancı ve Sinan Taşkın’ın bir taraf, aranan iki şahsın da karşı taraf olup, alacak verecek meselesi nedeniyle kavga ettiklerini belirtti.
Polis, kavgada iki gurubun sopalarla birbirlerinin vücutlarına gelişigüzel vurduklarını anlattı. 
Polis memuru, çıkan kavgada Beyazıt Ayrenk’in 7.65 mm çapındaki silah ile bir el ateş ederek Barışcan Deliceırmak’ı sağ üst bacak kısmından vurup, öldürmeye teşebbüs edip, ağır şekilde yaraladığını belirtti.

Kendi geldi teslim oldu
Polis, zanlının kavgaya zanlı Mahsum Yıldırım’ın aracıyla geldiğini öne sürdüğünü söyledi. 
Soruşturma memuru, zanlıların olaydan iki gün sonra Lefkoşa Adli Şube’ye gelerek teslim olduklarını ancak suçlamaları kabul etmediklerini mahkemeye aktardı.
Zanlıların sadece kavga ettiklerini kabul ettiklerini, Ayrenk’in gönüllü ifade verdiğini belirten polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek zanlıların bir gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti.
Mahkeme talep doğrultusunda zanlılar hakkında bir gün tutuklama emri verdi. İki zanlı bugün yeninden mahkemeye çıkarılacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473