Sağ 4 parça

“Tatar Türkiye’den vizeyi aldı” diyen Arıklı, çatı aday teklifinin kabul görmediğini söyledi

Sağ 4 parça

Raif DOĞRU
   Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar’a, Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak ‘Çatı Aday’ teklifinde bulunan Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, olumlu yanıt alamadı.
   Diyalog’a konuşan Arıklı “Başbakan Tatar Türkiye’den vizeyi almış görünüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine ‘hayırlısı olsun başarılar diliyorum’ dediğini öğrendik. Bu yüzden İstanbul’dan mutlu döndüğü için teklifimize sıcak bakmadı” diyerek, üzüntüsünü dile getirdi.
   Tatar’ın UBP tabanından yeterince oy alamayacağını savunan Arıklı şunları kaydetti:
   “Ben de sayın Tatar’a seçimin kolay olmadığını anlattım. UBP’nin tabanından beklediği kadar oy alamayacak. Ona kızgın olan güçlü çevreler vardır. O güçlü çevrelerin kendisini destekleyeceğini düşünmüyorum.”

Özgürgün de aday olabilir
   Eski Başbakanlardan Hüseyin Özgürgün’ün Anayasa Mahkemesi’nde açmış olduğu davaya değinen Arıklı “Bu dava 16 Ocak’ta karara bağlanacak. Meclis’in dokunulmazlıkla ilgili kararının durdurulması halinde Özgürgün’ün DP’den ay olacağına kesin gözle bakılıyor. Böylesi bir durumda Tatar’ın oy kaybı daha fazla olacak” dedi.
  
Arıklı aday olacak
   UBP’nin ‘çatı aday’ teklifini reddetmesi üzerine, YDP olarak kendilerinin de aday göstereceğini belirten Arıklı “Bu aday sz olabilir misiniz?” sorusuna “İbreler öyle gösteriyor” sözleriyle yanıt verdi.
   UBP Parti Meclisi’nin 18 Ocak’ta açıklama yapacağını, bunun ardından YDP’nin bir şölen düzenleyerek adayını açıklayacağını belirten Arıklı “Bu durumda sağın parçalara ayrılmasını nasıl karşılıyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:
   “İşte biz de çok parçalara ayrılmayalım diye çatı aday teklifini götüdük. UBP ile birlikte ortak bir aday çıkarmayı önerdik. Ama onlar buna sıcak bakmadı. Gelinen noktada biz de kendi yolumuza bakacağız. Sayın Özersay’ın adaylık açıklamasını İstanbul ziyaretinden önce yapmasını da manidar buluyoruz. Böyle olmamalıydı. Onun da Ankara’ya empoze yaptığını düşünüyoruz. Ayrıca hem Başbakan Tatar’ın, hem de Başbakan Yardımcısı Özersay’ın şimdiki görevlerinden istifa etmelerini gerekli görüyoruz.”  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
gulsun erol citci estep
gulsun erol citci estep - 5 gün Önce

ozlem ozogmen boyaci - 2 gün Önce ozlem ozogmen boyaci - 17 saat Önce kktc de bu kadar mal okuz salak hayasiz serefsiz oldugunuz surece bizde bakin "İsviçre'deymiş gibi yaşayıp Amerika'daymışız gibi harcıyoruz, boyleee polis subayligi benim tosun oglumu durduramaz arayamaz her turlu yasakli mali kisiyi parayi tasiriz ayni rahmetli abim gibi(kokiii) boyleee kanun belrleyiciler bize dava acamaz dokunamazlar tipki salih boyaciki hapisanede yatirtmadigimiz gibi. boyleeeee biz devletin butun kurumlarini kole olarak kullaniriz ailecek muge- mine- tosuncuk- mahrancik-mustafacik-ozlemcik ozogmen- yeni tosunun babasi avradi anasi butun bakanliklarda odeme yapmayik ustune mal mulk calar talan ederik.Boyleeee sana aliene hangi serefsiz hayasiz vatan haini hizmet eder boyleeee yani burasi bizzim cifligimizdir dersin boyleeeee serdar denktas efendi senin baban bu ulkede calisti maasini aldi. ahamda tam boyleeeee burasi krallik degil yavru kus gercek mucahit de rahmetli DR,FAZIL KUCUKTUR. Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun onla beraber sehitlerimize de. aham da tam bir saygi. boyleee sen ve eniklerin avradin burun bokusunuz insanligin yuzkarasi gelmis gecmis isanligin kktcnin tc nin basina bela olmus bi pisliksiniz ve caldiginiz talan ettiginiz fonlayip hortumladiginiz mallari kocanlari devletimize ve sahislara faiziyle iade edeceksiniz. tam da booyyyleeeee Ralph v. Estep wilmington de usa serdar efendinin mugecimin muhasebicisi basinada gulsun erolu oturtmus bu serefsizler. boyleeeee susaan bonusman desene dutarim kendimi kalleciyim boynum donmuyor turbunlere oynuyorum etik buskivusu way beeee bi konus laaa kus beyninle millete devlete dombalak mi attiracani zannettin sen laaan. lavuuukkk zoytari paralari malaria getirecen ucarin kacarin yok oyleeee hele bide kredi kartlari var bunlarin herbirinde numaralari ayni yere gider bide baksan ceplerinde garsona verecek paralari yok boyleeeeeee arkasi yarin kocan mugecim seni hasretle kucakliyorum canim
serdarcik yurtdisinda millete dombalakmi attirin ozgurgunu kurtaracak mis vay beee serdar hortumu anlatir bak

SIRADAKİ HABER