banner564
banner556

Sendikaların rolü büyük

KKTC’de temaslarda bulunan Türkiye HAK-İŞ Başkanı Arslan, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlenmesinin önemine vurgu yaptı

Sendikaların rolü büyük

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde temaslarda bulunan Türkiye HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan’ı kabul etti.
Verilen bilgiye göre, Meclis Şeref salonunda yer alan kabulde Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu Sen) Başkanı Metin Atan da hazır bulundu.  
HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, kabulde yaptığı konuşmada, Kamu Sen’in konfederasyonlarına bağlı en önemli sendikalardan biri olduğunu ifade ederek, zaman zaman bazı toplantıları da KKTC’de gerçekleştirdiklerini söyledi.
Arslan, Başkan Töre’nin duruşu ve çizgisini çok iyi bildiklerini vurgulayarak, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlenmesinde rolünün büyük olduğunu kaydetti.

Töre: İki devlet tek milletiz
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre de, her ne kadar iki ayrı devlet olsa da aynı milletin insanları olduklarını ve Türkiye’yi her zaman Anavatan olarak gördüklerini söyledi.
Töre, devletten devlete ilişkilerin gerek sendikalar, gerekse diğer alanlarda artması ve güçlenmesine önem verdiklerini belirterek, Kamu Sen’in konfederasyona bağlı olmasının kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.
Türkiye ve KKTC’nin daha güzel günlere erişebilmesi için hep birlikte gayret gösterdiklerini söyleyen Töre, Kıbrıs meselesinin sadece Kıbrıslı Türklerin değil, Türk Milletinin milli ve müşterek davası olduğunu vurguladı.

Feyzioğlu, HAK-İŞ yetkililerini kabul etti
Öte yandan Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve  Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-Sen) Başkanı Metin Atan'ı kabul etti.
Görüşmede Feyzioğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Arslan da, Feyzioğlu'nu Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı döneminden tanıdığını belirterek, yeni atandığı büyükelçilik görevinde başarılar diledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473