banner564
banner556

Siber’e şans tanımadı

Murat Gezici’nin, 3 bin 72 kişiyle yaptıklarını iddia ettiği ankete göre seçim ikinci tura kalacak, oyların yüzde 39.5’ini Eroğlu, yüzde 60.5'ini Akıncı alacak

Siber’e şans tanımadı
Türkiye ve uluslararası alanda anketler yapan Gezici Araştırma Şirketi'nin Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik yaptığı son anketine göre ilk turda sandıktan bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yüzde 37,2 ile birinci çıkacak. Ankete göre, ilk turda sandıktan ikinci olarak ise yüzde 30,3 ile bağımsız aday Mustafa Akıncı çıkacak. 
Anket sonuçlarına göre ikinci turda Eroğlu oyların yüzde 39.5'ini, Akıncı ise yüzde 60.5'ini alarak seçimi kazanacak.
Gezici Araştırma Şirketi direktörü Murat Gezici, dün, Lefkoşa Golden Tulip Otel’de düzenlediği basın toplantısında, 21-22 Mart tarihlerini kapsayan "KKTC Cumhurbaşkanlığı Seçimi Anketi’ne ilişkin bulguları" açıkladı.
Gezici, ilk olarak şirketi hakkında detaylı bilgi vererek, şirketinin bağımsız ve uluslararası anketler yapan bir şirket olduğunu, finansörün de kendisi olduğunu söyledi.
Anket sonuçlarına güvendiğini, hata payının yüzde 1,5 olduğunu, bu araştırma sonuçlarının "namusları" olduğunu ifade eden Gezici, seçimde de burada olacağını ve sonuçların açıklanmaya başladığı zaman televizyon programlarına katılmak istediğini kaydetti.
Gezici, bunun ardından anket sonuçlarını açıkladı.
3 bin 72 katılımcıyla yüz yüze görüşme metoduyla tamamen KKTC seçmenine yönelik yapılan anketin, seçmeni yönlendirme amaçlı yapılmadığını ifade eden Gezici, son yaptığı anketle çok ağır eleştiri aldıklarını ve baskı gördüğünü, bu yüzden bu anketi çok daha hassasiyetle yaptıklarını kaydetti.
Anket sonuçlarında yanılma payının yüzde 1,5 olduğunu iddia eden Gezici, “Aksi olursa bu işi bırakırım” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner474