Soruşturma derinleşti

Gönyeli’de bir eve operasyon düzenleyen polis, uyuşturucudan 5 kişiyi tutukladı

Soruşturma derinleşti

 Suna ERDEN

Aldığı bir ihbar üzerine Gönyeli’de Bayram Gazi Çetin’in ev ve arabasında arama yapan ve 6 gram uyuşturucu madde bulan narkotik polisi,  iz sürerek hem 4 kişiyi daha yakaladı hem de 16 gram bonzai ele geçirdi. Gözaltına alınan  Bayram Gazi Çetin, Berk Kılınç, Nizamettin Babayiğit, Muhammed Altunçay ve Mahmut Çelik dün tutuklama talebi ile Lefkoşa’da mahkemeeye çıkarıldı.
Duruşmada zanlılar hakkındaki iddiaları aktaran polis, 4 Şubat 2019 tarihinde 14.35 -15.15 saatleri arasında Gönyeli’de yaşayan Bayram Gazi Çetin’in evi ve arabasında yapılan aramada 6 gram sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde ile 7 adet elle sarılı içinde sentetik cannabionid kalıntısı olan sarma sigara ve bir adet hassas terazi bulunarak emare alındığını belirtti. 

Boş araziden uyuşturucu almışlar
Zanlının gönüllü ifade verdiğini söyleyen polis, uyuşturucu maddeleri zanlı Berk Kılınç ile birlikte Hamitköy’de bir boş araziden aldıklarını itiraf ettiğini açıkladı.
Polis, Berk Kılıç’ın aynı gün saat 16.40’da tutuklandığını ve eşofmanın cebinde 3 gram ağırlığında  sentetik cannabionid kalıntısı bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı. 
Polis, zanlı Berk Kılınç’ın evinde yapılan aramada ise 13 gram ağırlığında sentetik cannabionid kalıntısı madde bulunarak emare alındığını belirtti. 

Uyuşturucular Babayiğite mi ait?
Zanlı Berk Kılınç’ın ifadesinde, zanlı Bayram Gazi Çetin ile birlikte Hamitköy’deki boş araziden 28 gram ağırlığında uyuşturucu madde aldıklarını  ve  zanlı Nizamettin Babayiğit’e ait olduğunu itiraf ettiğini söyleyen polis, Nizamettin Babayiğit’in aynı gün tutuklandığını ve maddeleri 1 Şubat’ta zanlı Muhammed Altunçay’a Bin 500 TL verip aldıklarının belirlendiğini açıkladı.
 Polis, aynı gün zanlı Muhammed Altunçay’ın da tutuklandığını söyledi. Zanlı Altunçay’ın parayı Mahmut Çelik’e verip, uyuşturucuyu aldıklarını itiraf ettiğini kaydeden polis, Mahmut Çelik’in evinde yapılan aramada metal öğütücü ve yarım gram ağırlığında hintkeneviri uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığını söyledi. 
Soruşturmanın devam ettiğini, Mahmut Çelik dışındaki 4 zanlının ifade verdiğini söyleyen polis, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.   

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER