banner493

Tabancaları getirdi

Evinde tarihi eser ve uyuşturucunun yanı sıra 3 silah ile 30 mermi bulunan polis memuru Ziya Düşünmez’in suç ortakları yakalandı

Tabancaları getirdi
banner432

 Suna ERDEN

Girne’ye bağlı Doğanköy’de 2019 yılı Haziran ayında gerçekleştirilen operasyonda evinde, uyuşturucu, 3 silah, 30 mermi, eski eser ve define arama aletleri bulunan polis memuru Ziya Düşünmez’in suç ortakları yakalandı.
 Ülkeye tabanca ithal etmekle suçlanan Cüneyt Sığırcı ve Sercan Büyüközer 9 Eylül tarihinde Girne Turizm Limanı’ndan giriş yapmaya çalışırken tespit edildi.
Gözaltına alınan zanlılar ilk sorgularının ardından dün tutuklama talebiyle mahkemeye çıkarıldı.
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğünde görevli polis, zanlıların 20 Haziran tarihinde tutuklanan polis memuru Ziya Düşünmez’in suç ortakları olduğunu ve yaklaşık üç aydır arandıklarını söyledi. 
Polis, zanlı Cüneyt Sığırcı’nın, Düşünmez için yurt dışından tabanca ve canlı mermi ithal ettiğini söyledi. 
Zanlı Cüneyt Sığırcı ve Sercan Büyüközerin önceki gün Girne Turizm Limanı’ndan ülkeye giriş yaparken yakalandıklarını kaydeden polis, soruşturma kapsamında zanlı Düşünmez’in cep telefonunda zanlılarla bağlantısı olduğunu tespit ettiklerini açıkladı. 
Polis, zanlıların geçmiş dönemde ülkede çalıştıklarını ve kullandıkları hatları tespit etmeye çalıştıklarını ifade etti. Polis, soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini, ifade ederek 3 gün tutukluluk talebinde bundu. 
Yargıç Meltem Dündar, zanlıların 3’er gün tutuklu kalmalarına karar verdi.

Cephanelik bulunmuştu
Doğanköy’d 20 Haziran 2019 tarihinde Ziya Düşünmez’in evinde yapılan aramada bir adet Sig Sauer marka 9 mm çapında tabanca, bir adet Glock Austria marka tabanca ve bir adet Beretta marka
7.65 mm çapında tabanca, 18 adet 9 mm çapında canlı mermi, 12 adet 7.65 mm çapında canlı mermi, yaklaşık bir gram ağırlığında hintkeneviri ile içerisinde tütünle karışık hintkeneviri olan bir adet sarma sigara, 25 adet eski eser olduğuna inanılan madeni para, 7 adet 9 mm çapında kuru sıkı mermi, 4 adet eski eser olduğuna inanılan madeni para, Golden King DPR model kameralı elektronik me
detektörü ve Ziya Düşünmaz’e ait JE 957 plakalı aracın bagaj kısmında ise eski eser aramak için kullanıldığına inanılan 4 adet metal çubuk ve bir adet mikro kamera bulunmuştu. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460